Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz
Samsung, Galaxy Note 7 telefonları geri alacağını pek çok ülkede resmen duyurdu.

tüm cihazları geri çağırmaya hazırlandığı yolundaki söylentileri sizlere duyurmuştuk. Bataryası sorunlu ilk seri telefonların yerine verilen yeni parti telefonlarda da aynı problemin devam ettiği ortaya çıkmıştı. Samsung’un bu yüzden Note 7 serisini tamamen piyasadan çekmeye hazırlandığı iddia ediliyordu.
Samsung’un Note 7 ile ilgili uzun vadeli planları halen kesinlik kazanmış değil. Ancak söylentilerin bir kısmının doğru olduğu ortaya çıktı. Samsung’un başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere pek çok ülkede resmen Note 7 satışlarını durdurduğu, Note 7 kullanıcılarını telefonlarını iade etmeye çağırdığı bildirildi.
Bu bildiriye göre Samsung kullanıcılara Note 7 modelini S7 ile değiştirme, ya da tam para iadesi alma seçeneği sunuyor. Note 7 sahiplerine telefonlarını kullanmaya devam etmemeleri, iade etmeleri gerektiği de kesin bir dille vurgulanıyor. Buna daha önce değiştirilmiş ve bataryası güvenli kabul edilen Note 7 telefonlar da dahil.
Samsung Türkiye henüz bu konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Ancak şirketin diğer ülkelerde izlediği yola bakılırsa, burada da benzer bir duyurunun yapılması uzak olmayabilir. Samsung’un Note 7 serilerinin kaderine karar vermesi ise biraz daha zaman alabilir.