Samsung Note 7'leri Özel Kutularda Taşıyacak

Galaxy Note 7 modellerinde yaşanan patlamaların ardından iade sürecini başlatan Samsung cihazların taşınması için özel kutu üretimine başladı.

Samsung Galaxy Note 7 modellerini dünya genelinde tekrar geri alarak toplamaya başlarken bu konuda herhangi bir güvenlik İhtilalinin yaşanmaması adına özel kutu üretildi. İade alınan telefonların bu özel kutular içerisinde taşınacağı ve böylece herhangi bir patlamaya sebebiyet verilmeyeceği açıklanırken bu konuda kullanıcılar ciddi bir tehdit ile karşı karşıya olduğunu da göstermiş oldu.
Öyle ki Galaxy Note 7 modellerinin her an patlayabilecek durumda olması Samsung adına da önemli bir tehlike yaratıyor. Özellikle telefonların iade ile alındıktan sonra fabrikalara kadar götürülecek süre içerisinde patlamanın yaşanması ciddi bir tehlikeye sebebiyet verebilir. Bu nedenle güvenliği elden bırakmak istemeyen Samsung telefonların taşınması için özel kutular kullanarak bu konudan riski minimuma indirecek.
Isı Kontrol Edilecek
Aynı zamanda telefonlar bu kutular içerisinde de ısının artmasını önleyecek özel aparatlar yer alacak. Böylece telefonların taşınması sırasında ısı artışı yaşanmayacağı için telefonlardaki patlama durumu da minimuma indirilecek. Sunulan imkanlar ile birlikte Samsung iade sürecini çok kısa bir süre içerisinde tamamlayarak telefonlardaki sorunları kalıcı bir şekilde çözmek ve piyasada yaşanan tüm bu olumsuz havayı dağıtmak istiyor.