Turkcell Süper Lig İhalesine Girecek

Turkcell'in genel müdürü Kaan Terzioğlu tarafından yapılan son açıklamalarda Turkcell’in Süper Lig ihalesine gireceği açıklandı.

Turkcell bugüne kadar farklı alanlarda yaptığı yatırımlar ile adından söz ettirirken, son hamle oldukça ilgi çekti. Türkiye’de milyonlarca kişinin izlediği Süper Lig maçları için Turkcell’in de devreye gireceği belirtilirken, açıklamalar bizzat Turkcell'in genel müdürü Kaan Terzioğlu tarafından yapıldı.
Kaan Terzioğlu yaptığı açıklamada futbola önem verdiklerini ve Turkcell olarak bu konuda gerekli girişimlerde bulunacaklarını söyledi. Yeni yapılacak Süper Lig ihalesine yurtdışından da tekliflerin gelmesi bu konuda Digiturk’un de işini zorlaştıracak. Zira yıllardan beri ihaleleri almayı başaran Digiturk yüksek tekliflere karşı mücadele verecek ve bu nedenle de daha zor bir ihale süreci yaşayacak.
2017’de Yeni İhale Yapılacak!
2017’nin Haziran ayında bitecek ihale ile birlikte yayın hakları konusunda yeni bir ihale başlatılacak. Bu ihalede Turkcell ile birlikte Digiturk’un yer alacağı şimdiden kesinleşmiş durumda. Aynı zamanda İtalya’dan da özel bir firmanın gizli olarak teklif hazırlıklarına başladığı belirtildi.
Turkcell İddialı!
Kaan Terzioğlu yaptığı açıklamada maç izlemenin lüks olmaktan çıkacağını söylerken, herkesin daha uygun fiyatlar ile maç izlemesi için hazırlıkların yapıldığı ve altyapıların tamamlandığını belirti. Bu açıdan Digiturk dışındaki diğer firmaların ihaleyi alması, maç izleme fiyatlarında da ciddi bir iyileşmenin yapılmasını sağlayacak gibi duruyor.