Kısa süre önce indirmeye sunulan yeni Apple işletim sistemi iOS 10, henüz bir ay geçmeden ciddi bir kullanıcı kitlesine erişmeyi başardı ve iOS 9'a yaklaştı.


Araştırma firmaları Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz çıktığından beri geçiş oranlarını araştırsa da, Apple sonunda ilk resmi rakamları yayınladı. Görünüşe göre, bir aydan kısa bir süre içerisinde iOS kullanıcılarının yüzde 50'lik kısmı yeni işletim sistemi sürümüne geçiş yaptı. Bir diğer deyişle, şu an iOS yüklü her iki mobil cihazdan birinde iOS 10 bulunuyor.
iOS 10'a kısa sürede büyük geçiş oldu

iOS, geçtiğimiz ay 13 Eylül tarihinde piyasaya sürülmüştü ve rakamlara bakıldığında, yüzde 50'lik geçişlerin bir aydan kısa sürede gerçekleştiğini görüyoruz. Her ne kadar bu oldukça etkileyici olsa da, iOS 9'da durum çok daha iyiydi ve henüz bir hafta geçmeden, kullanıcıların yarısı yeni işletim sistemine geçmişti.Veriler şirketin Apple Store mağazasından gelirken, Apple bu rakamları kullanarak uygulama ve oyun geliştiricilerine yardımda bulunacak. Şu anda Apple Store kullanan cihazların yüzde 54'ünde iOS 10 yüklüyken, iOS 9 ise bu sırada yüzde 38'e kadar geriledi. Diğer sürümler ise yüzde 8'de kaldı
iOS 9, yüzde 50 sınırını geçtiğinde firma bir açıklama yapmıştı ve bunun 'en hızlı iOS geçişi' olduğunu dile getirmişti. Bu da hâlâ geçerliğini koruyor veiOS 10 aynı başarıyı yakalayamadığı için muhtemelen firmadan buna özel bir basın açıklaması da gelmeyecektir.
Her şeye rağmen, bu rakamlar fazlasıyla etkileyici ve diğer markalarda nadir görülen bir durum. Muhtemelen iOS 10'la özel olarak gelen yeni özellikler ve güvenlik geliştirmeleri, kullanıcıları işletim sistemini yenilemeye itti ve miktar da artmaya devam ediyor.