Microsoft Excel Yarışması Başladı!

Microsoft dünya genelinde Excel yarışması düzenleme kararı aldı. Yarışmanın Türkiye finali 25 Kasım'da yapılacak.

Microsoft hem uygulamaların tanıtımı hem de yoğun katılım ile birlikte özel bir yarışma yapabilmek adına Excel yarışmasını başlattı. Dünya çapında düzenlenecek ve bu yıl ilk defa gerçekleştirilen Excel yarışması aynı zamanda Türkiye'de de gerçekleşiyor.
12 Ekim’de Başladı
12 Ekim tarihte başlayan yarışma 28 Ekim'e kadar devam edecek ve yarışmanın birincisi bu tarihler arasında yapılacak yarışmalar ile birlikte belirlenecek. Yarışmaların internet üzerinden yapılacağı belirtilirken özellikle 2 Kasım ve 19 Kasım tarihleri arasında yarı finaller, 15 Kasım tarihinde ise büyük final gerçekleştirilecek.
Türkiye birincisinin belirlenebilmesi adına yapılacak final ise İstanbul'daki Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleştirilecek. Birinci olacak kişiye Asus dizüstü bilgisayar hediye edileceği gibi Türkiye şampiyonu aynı zamanda Türkiye'nin uluslararası arenada temsil edilmesini sağlayacak.
2017 yılında Dünya çapında yapılacak olan yarışmaya katılacak olan Türkiye şampiyonu böylece dünya klasmanında da birinci olmak adına büyük ve zorlu bir mücadele içerisinde girecek. Excel yarışması için Microsoft tarafından özel bir internet sayfası açılırken bu internet sayfasından kişiler başvuru ya da yarışma ile ilgili diğer süreçler hakkında bilgi alabiliyor. Yapılacak yarışmalar önümüzdeki günlerde daha fazla gündemde yer almaya başlayacak. Özellikle siz de Excel bilginize güveniyorsanız bu konuda yarışma soruları ile kendinizi deneyebilir ve Microsoft'un bu etkinliğini takip altına alabilirsiniz.