kahraman elektronik n11.com-kahraman elektronik
n11.com-kahraman elektronik

google'nin siteye göndermiş olduğu anahtar kelimeler.

free cccam,iptv yazılımları,uydu yazılımları,free iptv,hiremco uydu,redline uydu,next uydu,herz uydu

android uydu,androip iptv,iptv box,türk kanalları iptv,iptv spor kanalları

Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1
  Bu Kişi
  Şuan Sitede Değil
  mehmetkarahanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  17 Eylül 2015
  Nereden
  Bursa
  Hangi İl
  Eskişehir
  Mesleği
  Bilgisaray ve ADSL-Android uzmanı
  Receiverim
  nexstar
  Mesajlar
  22,965
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  4 Beğenilmiş
  Tecrübe Puanı
  47
  kahraman elektronik

  dikkat [Dosya uzantısı] OneNote Class Notebook Eklentisi ile Sayfa Dağıtımı

  Class Notebook Add-in (Sınıf Not Defteri Eklentisi) ile OneNote’u öğretmenlerimizin nasıl daha etkin bir şekilde kullanacağını göreceğiz. Bu eklenti sayesinde öğretmenlerimiz tüm öğrencilerine kolay bir şekilde sayfa dağıtmalarını sağlayacaktır. Ama bunlardan birkaç konuya değinmek istiyorum. Class Notebook (Sınıf Not Defteri) Office 365 hizmetidir.Eğer Class Notebook hakkında herhangi bir fikriniz yoksa veya tanışmadıysanız aşağıda bulunan Class Notebook (Sınıf Not Defteri) isimli videoyu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

  OneNote Class Notebook Eklentisi ile Sayfa Dağıtımı Nedir ? : Bir veya daha çok sayfayı (Class Notebook) Sınıf Not Defterinizdeki tüm öğrencilerinize belirlediğiniz sayfaları dağıtmanızı sağlamaktadır. Eğer bilgisayarınızda OneNote Class Notebook Eklentisi Kurulum işlemi oldukça basit ve kolaydır. Her kurulumda olduğu gibi ileri ileri şeklinde kurmanız gerekmektedir.
  Not : OneNote Class Notebook Eklentisini kurabilmek için OneNote uygulamanız kapalı olması gerekmektedir.
  Not : OneNote Class Notebook Eklentisi Office 2013 ve Office 2016 Office uygulamalarından olan OneNote kurulu olması gerekmektedir.
  Not : OneNote Class Notebook Eklentisini MAC cihazlarınız üzerinde kullanabilirsiniz bunun için MAC için OneNote 2016 kurulu olması gerekmektedir.
  Not : Bu yazı dizisine başlandığında OneNoteClass Notebook Eklentisi sürüm : 1.3.0.0kullanılmaktadır.  Not : Öğrencilerinize sayfa dağıtmak için şuan istediğiniz bir sayfayı dağıtamazsınız yani dağıtmak istediğiniz sayfaları teker teker dağıtmanız gerekecektir. Yine öğrencilerinize sayfa dağıtmak isterseniz bulunduğunuz bölüm içerisinde bulunan kısacası ekranınızda açık olan sayfa dağıtılacaktır.Şimdi adım adım OneNote Class Notebook eklentisi ile öğrencilerimize nasıl sayfa dağıtabileceğimizi uygulamalı olarak birlikte incelemeye

  .
  OneNote Class Notebook Eklentisi ile Sayfa Dağıtımı-01

  OneNote Class Notebook Eklentisinin daha önceden kurulu olduğunu kabul ederek uygulamamıza başlayabiliriz. Öncelikle OneNote uygulamamızı açalım. Hemen ardından Sınıf Not defteri sekmesine tıklayalım.
  Not : Dağıtmak istediğiniz ilgili sayfaya gelmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde öğrencilerinize farklı sayfalar dağıtmış olursunuz.

  OneNote Class Notebook Eklentisi ile Sayfa Dağıtımı-02


  Sekme içerisinde açılan seçeneklerden Sayfa Dağıtma simgesine tıklayalım.

  OneNote Class Notebook Eklentisi ile Sayfa Dağıtımı-03

  Burası çok önemli Yukarıda açılan menüde tüm öğrencilerinizin görüntüleyebildiği bölümler bulunmaktadır. (Benim Not defterimde Birbirinden farklı 5 bölüm bulunmaktadır. Her öğrencide bu bölümleri kendi bölüm grupları içerisinde görüntüleyebilmektedirler. Detay aşağıda ki not ibaresinde belirtilmiştir.) Şimdi açılan menüden öğrencilerinizin görüntüleyebildiği bölümlerden Osmanlı tarihini seçerek veya sizin bölümleriniz içerisinden istediğiniz bir bölümü tıklayarak sayfayı tüm öğrencilerinize dağıtmış olursunuz.
  Not : Öğretmenler Tüm öğrencilerin bölüm grupları içerisinde olan bölümleri görüntüleyebilir ve düzenleyebilir. Öğrenciler sadece kendilerine ait olan bölüm grupları içerisindeki bölümleri görüntüler ve düzenler hiçbir öğrenci diğer bir öğrencinin bölüm grubunu göremezler.
  OneNote Class Notebook Eklentisi ile Sayfa Dağıtımı-04

  Sayfanın gerçekten dağıldığından emin olmak için herhangi bir öğrencimin ismine tıklıyorum ve ilgili bölümde dağıtmış olduğum sayfanın doğruluğunu gördükten sonra sayfa dağıtma işlemimin başarılı bir şekilde gerçekleştiğini görmüş bulunmaktayız

  .
  Bireysel ve Grup Dağıtımı – Gurup Oluşturma
  Dağıtmak istediğiniz bir sayfayı birkaç öğrenciye veya öğrenci guruplarınıza dağıtmanızı sağlamaktadır. Bu uygulamada ise ek olarak öğrenci guruplarının nasıl oluşturulduğunu göreceğiz.
  OneNote Class Notebook Eklentisi ile Sayfa Dağıtımı-05

  Şimdi Sayfa Dağıtma simgesine tekrar tıklayalım. Açılan menüden Bireysel ve Grup Dağıtımınatıklayalım.
  OneNote Class Notebook Eklentisi ile Sayfa Dağıtımı-06

  Ufak bir pencere açılacaktır. Bu pencere içerisinde bulunan Öğrenciler sekmesinde tüm öğrencilerimizi görüntüleyebiliriz. Şimdi istediğimiz seçerek ardından öğrenci bölümleri içerisinde yer alan bir bölümü seçelim. Son olarak kopyala butonuna tıklayalım.
  OneNote Class Notebook Eklentisi ile Sayfa Dağıtımı-07

  Şimdi ise ilgili öğrenciye veya öğrencilere giderek sayfanın başarılı bir şekilde dağıldığını görebiliriz.
  OneNote Class Notebook Eklentisi ile Sayfa Dağıtımı-08

  Bilgilendirme : Bu kısımda Öğrenci gruplarının nasıl oluşturulduğunu ve bu öğrenci gruplarına sayfa dağıtımının nasıl yapıldığını göreceğiz.Tekrar Sayfa dağıtma simgesine tıklayalım açılan menüden Bireysel ve Grup Dağıtımıseçeneğine tıklayalım

  .
  OneNote Class Notebook Eklentisi ile Sayfa Dağıtımı-09
  Açılan pencereden Öğrenci Grupları sekmesine tıklayalım. Hemen aşağıda bulunan Ekle butonuna tıklayalım.
  OneNote Class Notebook Eklentisi ile Sayfa Dağıtımı-10
  Öğrenci Grubu ekleme isminde bir pencere daha açılacaktır. Burada adı kısmına öğrenci grubumuz için bir isim verelim. Ardından gruba dahil etmek istediğimiz öğrencileri seçerek ekle butonuna tıklayalım. (Ben test etmek için sadece 1 öğrenci seçmedim.)
  OneNote Class Notebook Eklentisi ile Sayfa Dağıtımı-11

  Yukarıda ki görselde görüldüğü gibi öğrenci grupları içerisinde tüm öğrenciler isimli bir grup oluşmuştur. İstersem bu grubu seçerek grup içerisinde ki tüm öğrencilere sayfa dağıtımı yapabilir veya grup içerisinde belirli öğrencileri seçerek sayfa dağıtımı yapabilirim. Tüm öğrenciler grubunu seçerek ardından dağıtılacak bölümü seçerek Kopyala butonuna tıklıyorum.
  OneNote Class Notebook Eklentisi ile Sayfa Dağıtımı-12

  Dağıtmak istediğim sayfayı gönderdiğim gruptaki öğrencilerimin ilgili bölümünü kontrol ettiğimde başarılı bir şekilde grup içerisinde ki öğrencilerime sayfa dağıtma işleminin başarılı bir şekilde gerçekleştiğini görebiliriz.

 2. #2
  Bu Kişi
  Şuan Sitede Değil
  mehmetkarahanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  17 Eylül 2015
  Nereden
  Bursa
  Hangi İl
  Eskişehir
  Mesleği
  Bilgisaray ve ADSL-Android uzmanı
  Receiverim
  nexstar
  Mesajlar
  22,965
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  4 Beğenilmiş
  Tecrübe Puanı
  47

  Standart Cevap: [Dosya uzantısı] OneNote Class Notebook Eklentisi ile Sayfa Dağıtımı

  Çapraz Not Defteri Dağıtma
  Bir çok sınıf not defteriniz bulunabilir. Çapraz Not defteri dağıtma sayesinde birden çok not defteri arasında sayfa dağıtma işlemini sağlayabilirsiniz. Not : Çapraz Not Defteri Dağıtma seçeneğini kullandığınızda ilgili not defteri içerisinde bulunan tüm öğrencilere sayfayı dağıtmış oluruz. Dağıtmak istediğimiz bir öğrenci veya grubu seçemeyiz.
  OneNote Class Notebook Eklentisi ile Sayfa Dağıtımı-13

  Şimdi Sayfa Dağıtma simgesine tıklayalım açılan menüden Çapraz Not Defteri Dağıtma seçeneğine tıklayalım
  .
  OneNote Class Notebook Eklentisi ile Sayfa Dağıtımı-14

  Açılan pencereden Sınıf not defterleri içerisinden istediğimiz bir not defterini seçelim. Hemen ardındanöğrenci bölümleri içerisinden istediğimiz bir bölümü seçerek Kopyala butonuna tıklayalım.


  OneNote Class Notebook Eklentisi ile Sayfa Dağıtımı-15

  Yukarıda ki görsele bakacak olursak ilgili not defteri farklıdır. Çünkü farklı bir sınıf not defteri seçtik ve bu sınıf not defteri içerişinde bulunan tüm öğrencilere ilgili sayfa dağıtılmış oldu. 3. #3
  Bu Kişi
  Şuan Sitede Değil
  mehmetkarahanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  17 Eylül 2015
  Nereden
  Bursa
  Hangi İl
  Eskişehir
  Mesleği
  Bilgisaray ve ADSL-Android uzmanı
  Receiverim
  nexstar
  Mesajlar
  22,965
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  4 Beğenilmiş
  Tecrübe Puanı
  47

  Standart Cevap: [Dosya uzantısı] OneNote Class Notebook Eklentisi ile Sayfa Dağıtımı  OneNote Class Notebook Eklentisi ile Yeni Bölüm Dağıtımı


  Class Notebook Add-in (Sınıf Not Defteri Eklentisi) ne giriş yapmıştık bu yazımızda ise yine Class Notebook Add-in (Sınıf Not Defteri Eklentisi) özelliklerinden olan OneNote Class Notebook Eklentisi ile Yeni Bölüm Dağıtımı konusunu işleyeceğiz. Bu yazıda Yeni bölüm dağıtımı ve Yeni Bölüm Grubu dağıtımı konuları birlikte işlenmiştir. Hemen uygulamamıza başlayalım.
  Yeni Bölümü Dağıtımı

  Bölüm Nedir ? : Bir Not defteri içerisinde bir veya bir çok bölüm yer almaktadır. Bu bölümler içerisinde sayfalar saklanmaktadır. Örnek vermek gerekirse Osmanlı tarihi bölümü içerisinde bir çok sayfa bulunabilir. Bu örnekten çıkarabileceğimiz en iyi sonuç notlarımızı kategorilemiş oluruz.

  OneNote Class Notebook Eklentisi ile Yeni Bölüm Dağıtımı-01


  OneNote uygulamamızı açtıktan sonra Sınıf Not Defteri sekmemizi açalım. Açılan menüden Yeni Bölüm Dağıtma seçeneğini tıklayalım.
  OneNote Class Notebook Eklentisi ile Yeni Bölüm Dağıtımı-02

  Açılan menüden Yeni Bölüm Dağıt simgesine tıklayalım.

  OneNote Class Notebook Eklentisi ile Yeni Bölüm Dağıtımı-03

  Karşımıza yukarıda bulunan Yeni öğrenci bölümleri dağıtma penceresi açılacaktır. Öğrencilerimize dağıtacağımız bölüme bir ad verdikten sonra Oluştur butonuna tıklayalım.
  Not :Diğer seçenekler bölümünü seçtiğimizde Yeni öğrenci bölümleri dağıtma penceremiz genişleyecektir. Genişleyen bu pencerede Öğrencilerimize daha önceden dağıtmış olduğumuz bölüm gruplarını görebiliriz. Buda şu demek oluyor. Öğrenci not defterinde bulunan bölüm grupları içerisine yeni bölümler dağıtabiliriz. Bunu aşağıda ki görsel örnekte detaylıca görebiliriz.

  Örnek Görsel-01

  Yukarıda ki görseli inceleyecek olursak daha önden öğrencilere dağıtılmış bir bölüm grubu içerisine yeni bir bölüm dağıtabiliriz.

  OneNote Class Notebook Eklentisi ile Yeni Bölüm Dağıtımı-04

  Yeni bölüm dağıttığımız öğrencilerimizin not defterlerini kontrol ettiğimizde İslam Tarihi adında yeni bir bölümün oluştuğunu görebiliriz.Yeni Bölüm Grubunu DağıtımıBölüm Gurubu Nedir ? Birden fazla bölümüz olabilir ve bu bölümleri bir kategori altında toplamak isteyebilirsiniz. Bu durumda yeni bir bölüm grubu oluşturarak var olan istediğiniz bölümleri tek bir bölüm grubu içerine taşıyabilir veya bölüm grubunuz içerinde yeni bölümler oluşturabilirsiniz.

  OneNote Class Notebook Eklentisi ile Yeni Bölüm Dağıtımı-05

  Şimdi tekrar Yeni bölüm dağıtma simgemize tıklayalım. Açılan menüden Yeni Bölüm Grubunu dağıtsimgesine tıklayalım
  .OneNote Class Notebook Eklentisi ile Yeni Bölüm Dağıtımı-06

  Açılan pencereden öğrencilerimize dağıtacağımız bölüm grubuna bir ad verelim. Adımızı belirledikten sonra oluştur butonuna tıklayalım.

  OneNote Class Notebook Eklentisi ile Yeni Bölüm Dağıtımı-07

  Herhangi bir öğrencimizin not defterine giderek Bölüm grubumuzun başarılı bir şekilde oluşturulduğunu görebiliriz.
  Not :Daha önceden bulunan bir bölümü öğrencilerimize dağıtamayız. İsminden anlaşılacağı üzere öğrencilerimize yeni bir bölüme veya bölüm grubunu dağıtabiliriz.

 4. #4
  Bu Kişi
  Şuan Sitede Değil
  mehmetkarahanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  17 Eylül 2015
  Nereden
  Bursa
  Hangi İl
  Eskişehir
  Mesleği
  Bilgisaray ve ADSL-Android uzmanı
  Receiverim
  nexstar
  Mesajlar
  22,965
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  4 Beğenilmiş
  Tecrübe Puanı
  47

  Standart Cevap: [Dosya uzantısı] OneNote Class Notebook Eklentisi ile Sayfa Dağıtımı


  OneNote Not Kapsayıcısı Nedir ?  Bunların başında not defterlerine notlarımızı alırken her gün yaptığımız belki de farkında olmadığımız bir özellikten bir araçtan bahsedeceğiz. Peki bu özellik nedir ? OneNote Not Kapsayıcısı peki ne işe yarıyor bu OneNote Not Kapsayıcısı ? Serbest biçimli tuval sayesinde sayfada istediğiniz yere not alabiliyoruz. Not alma işlemini aslında; Not Kapsayıcısılar üzerinde gerçekleştiriyoruz. Not Kapsayıcısını bir katman olarak düşünebilirsiniz. Şimdi uygulamalı bir şekilde Not Kapsayıcısını birlikte inceleyelim.

  OneNote Not Kapsayıcısı Nedir ?-01

  Yukarıda ki görsele baktığımızda bir not sayfası görüyoruz.(beyaz alan) beyaz alan içerisinde bir kare şekli görebilirsiniz. İşte incelediğimiz tamda bu gördüğümüz kare şekli Not Kapsayıcısıdır. Not Kapsayıcısını sayfa içerisinde istediğimiz yere sürükleyebilir istediğimiz bir boyutu verebiliriz. Bu özellikte bizi rakiplerimizden ayıran en önemli özelliklerden birisidir. Serbest biçimli tuval sayesinde sayfada istediğiniz yere not alabiliriz.
  OneNote Not Kapsayıcısı Nedir ?-02

  OneNote Not Kapsayıcımız üzerinde sağ tıkladığımızda bir çok işlemi kolaylıkla gerçekleştirebiliriz. Yapabileceğimiz işlemleri yukarıda ki görselde görebiliriz.
  OneNote Not Kapsayıcısı Nedir ?-03

  Yukarıda ki örneğe bakacak olursak bir sayfa bulunmakta ve içerisinde birden fazla not kapsayıcısı bulunmaktadır. Bu demek oluyor ki sayfa içerisinde sayfanın istediğimiz bir yerine istediğimiz şekilde not alabiliriz. Ayrıca not kapsayıcısını oluşturmak için her hangi bir işlem yapmanız gerekmez. Sayfa içerisinde istediğiniz bir yere tıklamanız ve not alma deneyiminizi özgürce yaşayabilmenizi sağlar.

Benzer Konular

 1. [Dosya uzantısı] WinRAR İndir – Windows için Dosya Sıkıştırma Programı
  Konu Sahibi mehmetkarahanlı Forum Arşivleme (Sıkıştırma/Açma) Programları
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 12.Kasım.2016, 22:34
 2. [Dosya uzantısı] Chrome’da Web Sayfaları İçin Not Tutma Eklentisi
  Konu Sahibi mehmetkarahanlı Forum İnternet Tarayıcı Programları
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 15.Ekim.2016, 20:57
 3. [Dosya uzantısı] Firefox İçin Yasaklı Sitelere Giriş VPN Eklentisi
  Konu Sahibi mehmetkarahanlı Forum İnternet Tarayıcı Programları
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 15.Ekim.2016, 20:41
 4. [Dosya uzantısı ] Dosya Uzantısı Nedir
  Konu Sahibi mehmetkarahanlı Forum Windows Diğer
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 26.Haziran.2016, 16:20
 5. [Dosya uzantısı] .RAR Uzantılı dosya Nedir ? .RAR File extension.
  Konu Sahibi mehmetkarahanlı Forum Arşivleme (Sıkıştırma/Açma) Programları
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 05.Haziran.2016, 15:31

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Yukarı Git