Google Mobilde Yeni Bir Dönem Başlatacak

Google son dönemlerde mobil işletim sistemine ve geliştirmelerine önem verirken arama sonuçları için yeni bir değişikliğin daha yapılacağını duyurdu.

Google mobil cihazların kullanım oranlarının artmasıyla birlikte bu yönde çeşitli değişiklikler yapmaktan da geri kalmıyor. Özellikle masaüstü versiyon ile mobil versiyonlar için yapılan aramalarda farklı sonuçların görülmeye başlanması, bu konuda değişikliğe gidileceğini de gösterirken Google uzun zamandan beri tartışılan bu konuda da önemli bir adım atmaya hazırlanıyor.
Arama Sonuçları Farklı Olacak!
Mobil cihazlardan yapılacak aramalarda mobil cihazların daha iyi bir şekilde yararlanabileceği, mobil uyumlu sitelerin daha üst sıralarda yer alacağı belirtildi. Bu bakımdan masaüstü ve mobil özel arama imkanları ile birlikte kişilerin kullandığı platforma göre farklı sonuçlara ulaşması sağlanacak. Bu durum arama sıralamalarını direk etkileyecek durumda ve bu bakımdan özelliğin kullanıma sunulması ile birlikte web site sahiplerinin oldukça hareketli bir dönemden geçmesi bekleniyor.
Google tarafından yapılan işlemlerde web sitelerindeki mobil uyum ön plana çıkartılması, kullanıcıların mobil işletim sistemleri üzerinden de Google servislerini daha kolay bir şekilde kullanabilmesi ve en önemlisi ihtiyaçlarını en uygun bir şekilde giderilmesi adına yapılacak bu yenilik büyük bir kolaylık sağlayacak. Bu açıdan bakıldığında giderek mobile dönen internet kullanımı Google tarafından da desteklenerek bu yönde değişimin hızlandırılması amaçlanıyor.