HP 4000 Kişiyi İşten Çıkaracak!

Teknoloji devlerinden birisi olan Şerife yaptığı son açıklama ile işten çıkarmalar yapacağı duyurdu. Bu kapsamda 4 bin kişinin işten çıkarılacak.

Bilgisayar ve yazıcı gibi farklı ürünler ile piyasaya giriş yapmayı başaran HP yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başarsa da özellikle son dönemlerde bilgisayar sektöründe yaşanan gerileme markanın ekonomik anlamda önlem almasına neden oldu. Konu ile ilgili yapılan resmi açıklamalarda 4 bin kişinin işten çıkarılacağı belirtilirken yapılacak bu işten çıkarma ile birlikte binlerce kişi işsiz kalacak.
İstikrarsız Gidiyor!
Gelir konusunda istikrarlı bir çizgide ilerlemeyi başaramayan HP , şu an için çareyi işten çıkarmalarda bulmuş gibi görünüyor. 3 yıl gibi bir süre içerisinde 4 bin kişinin işten ayrılacağı belirtilirken işten çıkarma işlemlerinin kademeli bir şekilde gerçekleşeceği açıklandı. Özellikle bilgisayar sektörü departmanında yapılacak işten çıkarmalar ile birlikte kişilerin HP ile ilişkisi kesilecek. 4 bin kişinin işten çıkarılması ise kuşkusuz HP'nin bu alandaki masraflarını azaltacak.
Tasarruf Yapacak
Aynı zamanda HP tarafından yeniden yapılandırmanın da gerçekleştirileceği ifade edilirken bu yeniden yapılandırma ile birlikte başlangıçta zarar yaşansa da 2019 yılından itibaren her yıl 300 milyon dolara varan bir tasarrufun yapılabileceği belirtildi.