Note 7'ye Bir Yasak Da Kanada'dan!

Kanada Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarda Galaxy Note 7 için yeni bir yasak programının başlatıldığı belirtildi.

Galaxy Note 7 modellerinde yaşanabilecek patlama riski, pek çok alanda da önlem alınmasına neden oluyor. Her ne kadar Samsung tarafından cihazların kullanılmaması gerektiği yönünde uyarılar yapılsa da kullanıcıların bu uyarıları dikkate almaması, ciddi bir risk oluşturuyor. Bu nedenle de kullanımdaki Galaxy Note 7 modelleri için pek çok ülke özellikle uçuşlar için yasaklama getirmiş durumda. Üstelik uçuşlar için yasak getirilen ülkeler arasında Türkiye’de bulunuyor.
Son Yasak Kanada’dan
Galaxy Note 7 için yeni bir yasak açıklaması yapan ülke Kanada oldu. Üstelik yapılan açıklamalarda yasaklamanın kapsamının daha da arttırıldığı görüldü. Açıklamalara göre tüm ticari uçuşlarda artık Galaxy Note 7 yasak. Kargo da bile Galaxy Note 7 taşınmasına ülkede izin verilmezken, cihazların bagaj bölümünde kapalı bir şekilde gitmesine dahi izin verilmeyecek. Alınan bu önlemler, riskin çok daha fazla olduğunu da gösteriyor ve aynı zamanda diğer ülkelerin de benzer şekilde karar alabileceğinin işareti olarak görülüyor.
Ceza Verilecek!
Alınan kararın uygulanması ve kullanıcıların herhangi bir ihmalde bulunmaması adına üstelik ceza da verileceği belirtildi. Bu bakımdan habersiz ya da kaçak bir şekilde Galaxy Note 7 ticari faaliyetlerde bulunduran kişiler ceza alacak. Yapılan açıklamada böyle bir kararına alınmasının nedenleri de belirtilirken, uçuş güvenliğinin riske atıldığı ve bu nedenle de Galaxy Note 7 kullanımı noktasında böyle bir kararın alındığı belirtildi.