Samsung'tan S-Pen'li Chromebook

Samsung, Note serisi ile S-Pen kalemlerin de yaygın bir şekilde kullanılmasını sağlarken, sıra şimdi ise Chromebook’a geldi.

Samsung, Chromebook adı verilen yeni modelleri ile piyasaya giriş yapmaya hazırlanırken, Chrome OS işletim sisteminin olacağı yeni model için aynı zamanda S-Pen özelliğini de aktif hale getirecek. Bu bakımdan Chromebook ile S-Pen’in birlikte kullanılacak olması, çok farklı kullanım deneyimi sunacak.
Chromebook Gelişiyor!
Bugüne kadar pek çok farklı marka tarafından Chromebook üretimi yapılmış olsa da bu cihazlar Chrome OS bulunan klasik bilgisayarlardan öteye gidememişti ve bu nedenle de çok fazla bir farkı bulunmuyordu. Fakat Chromebook ile birlikte piyasaya iddialı bir giriş yapmak isteyen Samsung bu konuda oldukça iddialı.
S-Pen ile birlikte gelecek olan cihaz, bu açıdan kullanıcıların pek çok işlemini kalem ile yapmasını sağlayacağı gibi daha pratik ve kolay bir kullanım sunacak.
Klavyenin sağ tarafında özel bir yuvası olan S-Pen kullanılmadığı zamanlarda bu yuvasında duracak. Klasik S-Pen kullanımını sunacak olan kalem, Chromebook ile birlikte daha etkili olacak ve aynı zamanda diğer markalar için de ilham verici olacak. S-Pen kullanımı nedeniyle dokunmatik bir ekranın olacağı Chromebook, 360 derece dönebilen yapısıyla da oldukça pratik ve kullanışlı.