Xiaomi Meri Teknik Özellikleri Neler?

Son dönemlerin en önemli üreticilerinden birisi olan Xiaomi, Meri adını verdiği yeni modeliyle testlerde görüldü.

Bugüne kadar dünya pazarında çok fazla adı duyulmasa da son yıllarda yaptığı atılım ile birlikte pek çok farklı Avrupa ülkesinde dahi satışa çıkartılan cep telefonlarıyla yüksek satış rakamlarına ulaşan marka, yeni modelleri ile de piyasaya girmeye devam ediyor.
Özellikle son dönemlerde çeşitli test çalışmalarında görüntülenen yeni telefon farklı özellikleri ile ilgi çekerken yeni modelin adının Xiaomi Meri olacağı öğrenildi. Yapılacak üretimler ile birlikte telefon piyasasına yeni bir model daha katacak olan marka, böylece daha fazla gelir elde etme şansı da bulacak.
Yeni telefon için paylaşılanlar bilgilerde çeşitli test işlemlerinin yapıldığı öğrenilirken telefonun bu testlerden nasıl bir sonuç aldığı da öğrenildi. Yeni telefon modeli tek çekirdekte 758, çoklu çekirdekte ise 3105 puan almayı başarmış durumda. Aynı zamanda AnTuTu testinde de 63 bin 581 gibi iyi bir puanın alındığı görüldü. Telefon için yapılan testlerde performansının oldukça iyi olduğu görülürken aynı zamanda telefonda yer alacak teknik özellikler de şimdiden öğrenilmiş durumda. Yapılan sızdırmalar sonucunda telefonda yer alacak teknik özellikler ise şöyle olacak;
5.5 inç Full HD çözünürlüklü ekran
8 çekirdekli bir işlemci
3 GB RAM
Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi