Apple'da İkinci Home Tuşu Görüldü!

Apple yeni versiyonu ile birlikte piyasaya giriş yaparken özellikle telefondaki Home tuşunda yeniliğe gitmişti.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus olarak tanıtılan yeni telefon modellerinde özellikle bir önceki versiyonlara göre önemli değişiklikler yer alıyor. Bir önceki versiyonlarda fiziksel bir tuş olsa da iPhone 7 ile birlikte dokunmatik bir tuşa geçiş yapan Apple, daha pratik bir kullanıma sahip cihazı piyasaya sunarken en çok merak edilenlerden bir tanesi de bu tuşun ne kadar dayanıklı olacağı olmuştu.
Öyle ki iPhone 6 gibi modellerde Home tuşunun bozulması telefon kullanımında ciddi sıkıntılara neden olurken pek çok işlemin bu tuş üzerinden yapılması da telefon kullanımının önüne geçiyordu iPhone 7 ile birlikte bu konuda iyileştirmeler yapan Apple, üstelik ikinci bir tuşu da kullanıma sundu.
Tuşun Bozulması Artık Sorun Olmayacak
Konuyla ilgili yapılan son araştırmalarda özellikle ana ekran tuşunun bozulması halinde kullanıcıların herhangi bir mağduriyet yaşamamak adına yedek tuşa sahip olduğu belirtilirken bu yedek tuşun kullanılması ile birlikte ana ekran tuşu bozulsa da telefon kullanımında herhangi bir sorun yaşanmayacak.
Paylaşılan bilgilerde Home tuşunun bozulması halinde telefon tarafından uyarı verileceği ve servise gidilmesi gerektiğini belirten ifadelerin yer alacağı belirtildi. Aynı zamanda servise gidilecek süreye kadar da kullanıcıların ekranda yer alacak bir Home tuşunu kullanarak bu ihtiyacını giderebileceği belirtildi. Bu açıdan tuş bozulduktan sonra dokunmatik ekranda sistemsel olarak hazırlanmış ikinci bir tuş devreye girerek kullanıcıların işlemlerinin yapmasına imkan sağlayacak. Apple tarafından getirilen yenilik Apple’ın bu sefer işi şansa bırakmadığını da gösteriyor.