Android 7.1 Ön İzleme Sürümü Ekim'de Geliyor

Google özellikle Google Pixel versiyonları ile birlikte Android 7.1 versiyonuna da geçiş yaparken Ekim ayı itibariyle yeni versiyonun piyasaya sunulacağı belirtildi.

4 Ekim tarihinde yapılan tanıtım ile birlikte Google Pixel telefonlarında Android 7.1 versiyonunun kullanılacağı belirtilirken bu durum şimdiden Android'in yeni bir versiyonunun hazır olduğunu da göstermişti. Yapılan tanıtımların ardından kullanıcıların en büyük beklentisi bu güncellemenin kısa süre içerisinde üreticiler tarafından sunulması olurken gelen bilgilerde Android 7.1 versiyonunu ne zaman piyasaya sunulacağı, neler getireceği hakkında detaylar paylaşıldı.
Ekim’de Gelecek
Yapılan resmi açıklamalarda Android 7.1 ön izleme sürümünün Ekim ayı itibariyle kullanıcılara sunulacağı belirtildi. Ekim ayının sonu ile birlikte ön izleme sürümüne ulaşılabilmesi mümkün hale gelecek yeni versiyon ile birlikte kullanıcıların pek çok konuda iyileştirilmiş bir işletim sistemine sahip olacağı görüldü.
DayDream Desteği Geliyor
Yeni sistemde önemli değişiklikler sanal gerçeklik gözlüğü ile uyum sağlanması ve pek çok farklı özelliğin geliştirilmesi yönünde olacak. Aynı zamanda Android ile birlikte gelen pek çok farklı özellik de yine geliştirilerek daha pratik bir hale getirilecek.
Android 7.1 versiyonunun piyasaya sunulmasının ardından güncellemeyi başlangıçta çok kısıtlı telefon modelleri alacak. Bu modellerin ardından ise üreticilerin güncellemeyi sunması halinde kullanıcılar yeni versiyonu kullanma imkanı edecek. Fakat şu anda pek çok üretici Android 7.0’ı dahi kullanıcılara sunmuş değil.