Football Manager 2017, Brexit’in neden olduğu zorluklara yer verecek

Oynanışı etkilediğini söyleyelim.


İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılmak için referanduma gitmesi ve sandıktan %52 evet oyunun çıkmasıyla, Brexit (Britain-Exit) gerçekleşmişti. Dünya çapında ses getiren bu olayın gerçek hayattaki karşılığına burada değinmeyeceğiz, konumuz Football Manager 2017. Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz yer alması gereken bu olay, futbolcularınızın kariyerini ve takımınızın geleceğini etkileyebilir.

İngiltere’nin AB’den ayrılmasının ardından, Football Manager 2017’de de gerekli düzenlemeler yapılmış gibi görünüyor. The Telegraph’ın Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz, oyunun senaryosunun nasıl etkileneceği İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden sert veya yumuşak bir şekilde ayrılmasına göre olacak. Yumuşak Brexit, oyuncuların çalışma haklarını ellerinden almazken; sert Brexit ise halihazırda Birleşik Krallık sınırları içinde bulunmayan oyuncuların işlerini zorlaştırıyor.
Football Manager serisinin ne kadar detaylı olduğunu hepimiz biliyoruz. Mesela çalışma izni almak daha zor veya daha uzun sürebiliyor ve oyuncular bu zorluklara katlanmak istemeyebiliyor. Güncel ve önemli olayların küçük dokunuşlarla da olsa oyunlara aktarıldığını görmüştük, ancak oynanışı bu kadar etkileyen bir değişiklikle ilk defa karşılaşıyoruz. Sports Interactive’in bu kararı hakkındaki düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.