Facebook canlı yayın altyapısını geliştirmeye devam ediyor. Yeni gelen özelliklerle birlikte daha da kullanışlı hale gelen canlı yayın uygulamasına, şimdi de planlı yayınlar ekleniyor.


Bulut Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsizsinin yükseldiği, internet hızlarının arttığı dünyada,Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz da birkaç ay önce bir süredir kapalı olarak test ettiği canlı yayınözelliğini kullanıcılara açmıştı.
Kullanıcılar ve sayfalar artık canlı yayın yaparak takipçileriyle ve arkadaşlarıyla daha iyi etkileşim kurma ve anı yaşatma şansına sahip oluyor.
En son 24 saatlik aralıksız canlı yayın desteğinin eklenmesiyle televizyon kanallarının ve amatör televizyon girişimlerinin önünü açan Facebook, yeni bir özellik daha getiriyor. Bu yeni özellik ile birlikte canlı yayınlarınıza daha çok izleyici çekebileceksiniz.
Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz

Planlı canlı yayınlar
Yeni gelecek özellik ile birlikte artık planlı canlı yayınlar oluşturabileceğiz.Tıpkı Facebook'un canlı yayın özelliğini ilk olarak tanınmış kişi vekuruluşlara sağladığı gibi, bu özelliği de ilk olarak büyük kuruluşlar ve Facebook tarafındanonaylanmış rozeti alan tanınmış kişilerdeneyimleyebilecek.
Canlı yayın planlandıktan sonra ilgili kişi veya sayfanın duvarında plan gözükecek ve isteyen kullanıcı o saat ve tarih için hızlı bir şekilde hatırlatıcı kurabilecek. Dahili olan bu hatırlatıcı sistemi ile birlikte bildirim almayı tercih eden kullanıcılara yayının başlamasına 3 dakika kala bildirim gönderilecek.
Bu 3 dakika içerisinde sohbet üzerinden yayını bekleyen diğer kişilerle konuşmak da mümkün olacak. Son olarak 1 hafta sonrasına kadar plan kurulabileceğini de belirtelim.
Ne zaman kullanılabilir olacak ?

Önümüzdeki haftalarda tüm Facebook sayfalarında kullanıma açılacağı söylenilen özellik, kısıtlı bir kitle tarafından bu Perşembe günü itibari ile kullanılabilir hale gelecek.