Google'ın iOS için klavyesi Gboard, 1.2 sürümüne güncellendi. 3D Touch gibi pek çok yeniliği destekleyen Gboard, bizlere neler sunuyor yakından bakalım.


Maalesef hala Türkçe dil desteği bulunmayan Google'ın iOS için geliştirilen akıllı klavyesi Gboard, 1.2 sürümüne güncellendi.
Google'ın arama yeteneklerinin dahil edildiği, kendi içerisinde GIF ve emojiarama motoru olan ve ön yüklü gelen yüzlerce emoji ve GIF'iyollayabileceğiniz Gboard, ayrıca zengin tema desteği, GPS ile lokasyon takibi ve lokasyona göre aramalar yapabilme gibi pek çok yeteneğe sahip.
Bu gelişmiş yeteneklere bir de 3D Touch eklendi. Apple'ın standart klavyesinde bulunan 3D Touch desteği, artık Gboard'a da geldi.
Klavyede 3D Touch desteği ne artılar sunuyor?

Akıllı telefon ve tabletler gibi dokunmatik cihazlarda, yazı düzenlerken bizi zorlayan etmenlerin başında, düzenlemek istediğimiz karaktere, imleci getirmek. Bu noktada 3D Touch daha farklı bir deneyim bizlere sunuyor.
3D Touch desteği ile beraber referans Apple klavyesine sert bastırdığınızda klavye şeffaflaşıyor ve imleci bastırarak istediğiniz yere sürükleyebiliyorsunuz.
Gboard, 3D Touch açısından Apple klavyesi kadar iyi çalışmıyor ama, hiç olmamasından da iyi. Çünkü Gboard, özelleştirme tarafında ciddi avantajlar da sunuyor. Yani kullanıcılar zengin özelleştirme imkanlarıyla beraber, iyi kötü 3D Touch desteğini de aynı anda kullanabilecekler.
Yeni sürüm Gboard başka neler getiriyor?

Arka plan temalarını özelleştirip, başka hazır arka planlar ekleyebiliyorsunuz. Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz emojileriyle beraber, kişi bilgilerini hızlıca paylaşım özellikleri de yeni sürümle karşımıza çıkıyor.

Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz