GeForce GTX 1070 ekran kartınız varsa bazı problemlerle karşı karşıya olabilirsiniz. İşte sorun yaşanabilecek kartlar ve bu kartlar için sunulan çözümler.GeForce Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz ekran kartlarının üretiminde kullanılan bazı belleklerin, çeşitli sorunlara yol açtığı Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz. Peki hangi bellekler sorunlu ve hangi marka hangi belleği kullanıyor?
Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz

Micron bellekli GeForce GTX 1070’lerde problemler

GeForce GTX 1070 ekran kartı için NVIDIA ile iş birliği yapan üreticilerinden bazıları Samsung bazılarıysa Micron bellekleri tercih ediyor. Bu konuda Samsung bellekleri tercih eden üreticiler şanslı çünkü bu belleklerle ilgili bir sorun yok ancak, Micron bellekler maalesef titreme sorunları ve zayıf bellek hız aşırtma sonuçlarına sebep oluyor.GeForce GTX 1070 serisi sorununun çözümü

Bu sorundan maalesef birçok markanın etkilendiği ifade ediliyor. Neyse ki sorun bir VBIOS firmware güncellemesi ile çözülebilecek düzeyde. Güncelleme ile GDDR5 belleklerin voltaj seviyesinin artırıldığı ve sorunun ortadan kalktığı belirtiliyor. Tek sorun yaşamayan üreticinin ise Gigabyteolduğu gözüküyor çünkü şirket Micron değil Samsung bellekler kullanmış durumda.
Şu anda bazı firmalar güncellemeyi sunmuşken, bazılarıysa güncelleme için çalışmalarını sürdürüyor. Şimdilik EVGA, Gainward ve Palit VBIOS güncellemesini sunan üreticilerden. Diğer taraftan Asus, MSI, PNY, Zotac,Inno3D veKFA2/Galaxy ise haberimizi hazırladığımız sırada henüz güncelleme yayımlamamıştı.
Eğer GeForce GTX 1070 ekran kartınızda kullanılan belleğin markasını kontrol etmek isterseniz GPU-Z yazılımını Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz kullanarak “Hafıza Türü” (Memory Type) kısmına bakmanız yeterli olacaktır.