Apple'ın yeni mobil işletim sistemi iOS için yepyeni bir özellik keşfedildi. iOS Simulator ile bulunan yeni özellik, özellikle iOS klayvesini sevenleri mutlu edecek.

Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz kullanıcıları için yepyeni bir özellik kendini gösterdi. Uzun süredir ortalarda görünmeyen iOS tek elli klavye yeniden gün yüzüne çıktı.
iPhone içine gizlenen tek elli klavye

Geliştirici Steve Troughton-Smith, iOS Simulator ile iOS'u hackleyince ilginç bir özelliği ortaya çıkarttı. İşletim sistemi içine gizlenmiş bir kod ile iOS tek elli klavyeyi keşfetti.
Bu tarz klavye dizaynlarında küçük ellere sahip insanlar bile büyük telefonlar üzerinde kolayca yazı yazabiliyorlar. Bu kullanışlı klavye düzeninin ne zamandır orada gizli olduğuysa bilinmiyor.
Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik ÜcretsizLinkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz

Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz
Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz

Today's fun hack (been there since at least iOS 8); the iOS keyboard has an unused left/right one-handed mode. Activated by edge-swipe
Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz
Yine de işin sıkıntılı bir yanı var. Her ne kadar bu kodlar Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz içerisinde saklı olsa da, Apple tarafından bir duyuru gelmediği sürece bu gizli özelliğikullanmak gibi bir şansımız yok.