Windows 10 Insider Preview Yapı 14951 PC ve Mobil için Yayınlandı

Microsoft, Windows 10 Redstone 2 güncellemesi için yeni bir Windows Insider fast ring sürümünü kullanıcılara sundu. Windows 10 Yapı 14951 yenilikleri ve değişiklikleri tüm detaylarıMicrosoft, Windows Insider programı çerçevesinde Windows 10 Redstone 2 güncellemesi için geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Son haftalarda hızlanan Windows 10 Redstone 2 geliştirme çalışmaları yayınlanan Insider Preview sürümleri ile kullanıcılar tarafından da test ediliyor. Microsoft, bu kapsamda Windows 10 Insider Preview Yapı 14951 sürümünü Windows Insider fast ring kullanıcıları için yayınladı.
Yayınlanan Windows 10 Yapı 14951 sürümü ile küçük bazı yenilikler test edilmesi amacıyla Windows Insider kullanıcılarına sunuluyor. Bunlar arasında hassas touchpad için kişiselleştirme deneyimi geliştirmeleri, Windows Ink geliştirmeleri, yeni geliştirici deneyimleri, sesli anlatıcı geliştirmeleri, Windows Subsystem for Linux için yeni özellikler ve Mobil ve PC için Windows Kamera yenilikleri bulunuyor.

Windows Kamera uygulaması geçtiğimiz günlerde Windows Insider fast ring kullanıcıları için güncellenmiş ve fark ettiğimiz yenilikleri sizlerle paylaşmıştık. Microsoft şimdi bu güncelleme ile gelen yeniliklerin tümünün bir listesini yayınladı.


  • Yeni yüksek kontrastlı çekim tuşu ile resim, video ve panaroma çekebilirsiniz
  • Kamera uygulaması panelinde artık zamanlayıcı kullanılabilir durumda
  • Ayarlar menüsüne daha hızlı ulaşmak için ekranda direk olarak "Ayarlar" butonu yer alıyor
  • Kamera rulosuna tek elle hızlı ulaşım için Önizleme butonunun yeri değiştirildi
  • Yeni zoom slider ile daha kolay yakınlaştırma kontrolü
  • Çekim yapıldığına emi olmanız için yeni çekim animasyonu
  • Ön ve arka kamera arasında geçiş yapmak için daha belirgin buton tasarımı
  • PC'de klavye space bar tuşunu çekim için kısayol olarak kullanmaMicrosoft, Windows 10 ekosisteminin bir sonraki büyük güncellemesi Redstone 2 geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Özellikle Windows 10 Mobile için önemli yeniliklerin beklendiği Windows 10 Redstone 2 güncellemesinin 1703 versiyon numarası ile 2017 yılı Mart ayında yayınlanması bekleniyor. Bu güncellemenin Windows 10 Mobile için yayınlanmasının Nisan-Mayıs dönemine sarkabileceği belirtiliyor.