Google Pixel Launcher Tüm Android Cihazlara Geldi!

Google Pixel modelleriyle tanıtımı gerçekleştirilen ve özel olarak telefonlarda yer verilen Launcher uygulamasının artık diğer Android cihazlarda da kullanılabileceği belirtildi. İşte konuyla ilgili detaylar.

Google Pixel modelleri farklı özellikler ile piyasaya çıkarılırken, telefonda en çok dikkat çeken özelliklerden bir tanesi de Launcher adı verilen özel uygulama oldu. Daha hızlı ve stabil bir şekilde çalışma imkanı sunan Pixel Launcher bu bakımdan Android işletim sistemi telefonlarına da gelerek özellikle performans konusunda sorun yaşayan kişileri daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde telefonlarını kullanması mümkün hale getirdi.
Resmen Kullanıma Sunuldu
Yapılacak güncellemeler ile birlikte isteyen herkes bu yeni uygulamayı kullanma imkanı edebilecek. Bu bakımdan yapılacak değişiklikler ile birlikte isteyen herkesin bu yeni imkândan yararlanarak telefonlarını daha iyi bir hale getirmesi mümkün olacak.
Android 5.0 Üzerini Kapsıyor
Yapılan açıklamalarda ücretsiz bir şekilde sunulan uygulamanın Android 5.0 üzerindeki tüm versiyonlarda sorunsuz bir şekilde çalışabileceği belirtilirken bazı özelliklerin kısıtlı olacağı belirtildi. Özellikle yeni simge gibi özellikler için Android 7.1 versiyonuna sahip olunması gerekiyor. Kullanıcıların bazı özellikleri tüm telefonlarla kullanabilmesi şu an için mümkün görünüyor.