Galaxy S7 Edge Ve Pixel XL Karşılaştırmada!

Samsung'un en iyi cihazı Samsung Galaxy S7 Edge, Google’ın piyasaya çıkardığı Google Pixel XL ile karşı karşıya getirildi. İşte karşılaşmadan elde edilen sonuç.

Samsung Galaxy S7 Edge modeliyle uzun zamandan beri piyasalarda yüksek satış rakamlarına ulaşırken Google tarafından piyasaya sunulan Google Pixel XL ile karşılaştırıldı. 2 telefon için ilk olarak fiyat karşılaştırması yapılırken Pixel XL modeli 769 dolarlık etiket fiyatı ile 790 dolar üzerinden satılan S7 Edge modelini geçmeyi başardı.
Pixel XL Yarışa Geç Katıldı
Mart’ta tanıtımı gerçekleştirilen S7 Edge, bu bakımdan daha kısa erken bir süre içerisinde piyasaya sunulurken Google Pixel XL ancak piyasaya giriş yapmaya başlamış durumda. Bu açıdan kullanıcılar için Samsung Galaxy S7 Edge bir adım daha ön planda.
Ekranlar Aynı
Galaxy S7 Edge modelinde 5.5 inçlik bir ekran kullanılırken ekrandaki kalite ve tasarımda kullanılan özel detaylar tek el kullanımı oldukça kolaylaştırıyor. Google Pixel XL modelinde de 5.5 inçlik bir ekran olsa da tasarımda yapılan değişiklikler tek elle kullanılmasını oldukça zorlaştırıyor. Daha pratik bir kullanım sağlayan Galaxy S7 Edge bu testte ön plana çıkmayı başarıyor.
Teknik Detaylarda Küçük Farklar Var
Telefonun teknik özelliklerinde birbirine oldukça yakın tercihler yapılırken teknik özellikler de özellikle Android 7.0 Nougat işletim sistemini kullanan Google Pixel XL, bu özelliği ile ön plana çıkmayı başarıyor.
Bataryada Fark 150mAh
Batarya konusunda ise Google Pixel XL 3450mAh, Galaxy S7 Edge ise 3600mAh bir batarya ile geliyor ve bu bakımdan S7 Edge küçük bir farkla olsa daha daha uzun bir kullanım sağlayabilecek durumda Kamerada ise fark ön kamera da. Google Pixel 8 MP ön kamera ile gelirken Galaxy S7 Edge modelinde 5 megapiksellik bir ön kamera kullanılmış. Fakat Samsung'ta kullanılan diyafram açıklıkları ve diğer detaylar kameranın daha kaliteli olmasını sağlıyor.
Tüm bu özellikler doğrultusunda 2 telefonun da kendine has özellikleri bulunurken kişiler özellikle Türkiye'de Google Pixel’in satışı yapılmayacağından dolayı Galaxy Edge S7 Edge’den yana tercihini kullanabilir.