Android 7.1'de Neler Yok Ki!

Google tarafından ön izleme sürümü yayınlanan Android 7.1 Nougat ile birlikte pek çok yeni özellik de kullanıcılara sunulacak. İşte Android 7.1 Nougat ile ilgili detaylar.

Google, Android işletim sistemi için 7. Versiyon ile birlikte büyük bir gelişim sergilerken, Android 7.1 Nougat versiyonu ile birlikte işletim sistemine pek çok yeni özellik de eklendi. Konuyla ilgili yapılan son açıklamalarda Android 7.1 Nougat için ön izleme sürümünün yayınlandığı belirtilirken, ön izleme sürümü için şu anda sadece Nexus 6P, Nexus 5X, Pixel, Pixel XL ve Pixel C telefonlarından inceleme yapılabiliyor. Peki, Android 7.1 Nougat ile gelen önemli yenilikler neler?
3D Touch
Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen 3DTouch, Android 7.1 Nougat ile birlikte gelmesi kesinleşen özellikler arasında yer alıyor. Uygulama uzun süreli basınca çıkacak seçenekler sayesinde artık daha kısa yoldan işlemlerin yapılması mümkün.
Hızlı Ayarlar
Bildirim ekranında değişikliğe giden Google, Android 7.1 Nougat ile birlikte hızlı ayarları ekrana taşımış durumda. Böylece yapılacak ayarlara kısa yoldan erişim sağlanabilecek.
Yeniden Başlatma
Telefon kapama tuşuna uzun süreli basıldıktan sonra artık ekranda yeniden başlat seçeneği de yer alacak.
Destek Bölümü
Android 7.1 Nougat ile artık destek bölümü de aktif halde. Google destek birim ile telefonunuz üzerinden görüşebilir ve böylece destek alabilirsiniz.