Google'ın Kamera Uygulaması Komutla Çalışacak

Google Android 7.1 işletim sistemi ile birlikte kamera uygulamasında da yeniliğe gidecek. İşte yenilenen kamera uygulaması ile gelecekler.

Google, Pixel ve Pixel XL modelleri için Android 7.1 versiyonunu daha erken bir tarihte piyasaya sunarken yeni versiyonda pek çok farklı değişikliğe de yer verildiği görülmüştü. Değişiklikler ile ilgili her gün yeni bir bilgi gündeme gelirken yapılan son açıklamalarda kamera uygulamasında değişiklik yapılacağı belirtildi.
Kamera uygulamasında yapılacak bu değişiklikler ile birlikte artık komutların uygulama tarafından algılanabileceği ve kişilerin komutlar yardımı ile kamera üzerinden çekimler yapabileceği açıklandı. Sunulan imkanlar kullanıcıların daha kolay bir kamera uygulamasını kullanmasını sağlayacak.
“Selfie Çek”
Selfie çek ya da fotoğraf çek gibi farklı komutların kullanılabileceği uygulama komutu algıladıktan 3 saniye sonra fotoğraf çekecek. Üstelik kullanıcı takibi olan kamera uygulaması kullanıcıların en iyi pozisyonunun net bir şekilde çekilmesi de sağlayacak. Kullanıcılar istedikleri zaman zamanlama da yapabilecek.
30 saniyeye kadar ayarlanabilen bekleme süresi sayesinde kullanıcıların vereceği komutlarına göre uygulama başarılı bir şekilde fotoğraf çekebilecek. Komutlar oldukça farklı şekilde verilebileceği gibi 10 saniye sonra fotoğraf çek komutu gibi farklı komutlar da uygulama tarafından algılanabilecek.