Windows 10 Mobile Yapı 14951 Yeni Özellikler Getirdi

Microsoft, duyuru yazısında belirtmese de Windows 10 Mobile Yapı 14951 sürümü küçük bazı yeni özellikleri beraberinde getiriyor. İşte Windows 10 Mobile Yapı 14951 sürümü ile gelen yenilikler..
Microsoft geçtiğimiz günlerde Windows Insider fast ring kullanıcıları için Windows 10 Insider Preview Yapı 14951 sürümünü kullanıma sunmuştu. Bir çok kullanıcının %0 indirme ekranı hatası aldığı güncelleme için yayınlanan Windows Blog duyuru yazısında belirtilmeyen bazı yeni değişiklikler ortaya çıktı.

Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz

Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik ÜcretsizWindows 10 Mobile kullanıcılarının heyecanla beklediği yeni özellikler olmasa da Ayarlar menüsünde yapılan bu değişiklikler kullanıcı deneyimini olumlu yönde geliştirmeye devam ediyor.Beklenen yenilikler olmasa da bir kaç küçük değişiklik listesini aşağıda inceleyebilirsiniz:  • Arka Plan Uygulamaları menüsüne tüm arka plan uygulamalarını tek bir hareketle kapatmak için yeni buton gelmiş. Ayarlar > Gizlilik> Arka Plan Uygulamaları adımlarını izleyerek butonu kullanabilirsiniz.
  • Windows Phone 8.1'de olan fakat daha sonra kaldırılan yararlı özelliklerden biri olan WiFi bağlantısı zayıfken mobil veriye geç butonu da Yapı 14951 ile geri gelen özellikler arasında. Ayarlar > Ağ ve Kablosuz > Veri Kullanımı adamlarından "Use cellular instead of WiFi " menüsünü kullanabilirsiniz. (bu menüde ses kısma+kilit tuşuna basılı tutarak ekran görüntüsü ile birlikte çeviri eksikliği için geri bildirim yapmayı unutmayın.)
  • Çevrimdışı haritaların kaydedileceği alanı artık depolama ayarları altında seçebilirsiniz. Ayarlar > Sistem> Depolama en altta Çevrimdışı Haritaları kaydetme seçeneklerini kullanabilirsiniz.


Microsoft, Windows 10 Mobile Redstone 2 güncellemesi için Windows Insider programı dahilinde geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Özellikle mobil Windows 10 sürümünde önemli yeniliklerin gelmesi beklenen Redstone 2 güncellemesinin 1703 versiyon numarası ile Mart 2017 tarihinden itibaren yayınlanması bekleniyor. Redstone 2 güncellemesinin Windows 10 Mobile için yayınlanması ise 2017 Nisan ayında başlayabilir.