Microsoft, Windows Ink'e Önemli Yenilikler Getirdi

Windows 10'a gelecek yeni güncelleme, bu özelliği kullanan Windows kullanıcılarını fazlasıyla sevindirecek!

Yakın bir zamanda Windows 10 için yeni bir ön izleme mimarisini kullanıma sunanMicrosoft bu sayede kullanıcıların Windows Ink için bir dizi işlevsellikten yararlanmalarını sağladı. Söz konusu işlevsellikler arasında yeni bir Stencil özelliği ve Fotoğraflar uygulamasıyla entegrasyon da yer alıyor.
Kullanıcılar artık bir kurşun kalem, tükenmez kalem ya da biraz daha havalı işler için bir kaligrafi kalemi kullanarak Fotoğraflar uygulamasında görsellerde etkileyici düzenlemeler yapabiliyor. Özelleştirdiğiniz bu fotoğrafı kaydettikten sonra da bunu yine sabit bir görsel ya da resim üzerinde yaptığınız çizim sürecini sürekli oynatan bir video olarak da paylaşabiliyorsunuz.
Stencil aracı da Microsoft tarafından yapılan açıklamada belirtildiği üzere iletki ve pusula işlevlerini bir araya getiriyor ve böylece özellikle bir çember ya da keskin bir yay çizerken büyük bir kolaylık sağlanıyor.
Ayrıca uygulamadaki cetvel özelliği de kullanıcıların kesin açılar çizmesini kolaylaştıracak biçimde bir sayısal derecelendirme işlevine sahip oldu. Windows Ink Workspace'in açılır kalem menülerinde yapılan düzenlemeler sayesinde de artık çok daha kolay bir biçimde hem renk hem de genişlik ayarları yapmak mümkün.Ink üzerinde yapılan yeniliklerin yanında 14951 ön izleme mimarisi ayrıca kamera uygulamasında ve touchpad'lerde de bir dizi düzenlemeyi beraberinde getirdi. Buna göre kullanıcılar artık kamera ayarlarına doğrudan kamera arayüzünden erişebilecekler. Ayrıca yakınlaştırma özelliği de artık çok daha işlevsel bir hale geldi.