kahraman elektronik n11.com-kahraman elektronik
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Windows 10 ve çevrimiçi hizmetleriniz

 1. #1
  Kullanıcı
  Üyelik tarihi
  17 Eylül 2015
  Nereden
  Bursa
  Mesajlar
  22,965
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  13 Beğenilmiş

  dikkat Windows 10 ve çevrimiçi hizmetleriniz


  Windows, bir işletim sistemidir; yani dosyalarınızı yönetme ve uygulamaları çalıştırma gibi temel işlevleri destekleyen ve yazıcı, monitör, klavye ve fare gibi çevre birimleri kullanan bir yazılım programıdır. Geçmişte, Windows, yalnızca cihazınızda yüklü olan bir yazılım gibi düşünülebilirdi. Artık Windows 10 sayesinde, Windows'un önemli kısımları diğer hizmetlerle etkileşim kuracak şekilde bulutta yer almaktadır.
  Bu makale, Windows'un nasıl ve neden Outlook, OneDrive, Cortana, Skype, Bing ve Windows Mağazası gibi çevrimiçi hizmetlere erişmenizi sağlamak, Windows'taki deneyimlerinizi kişiselleştirmek, tercihlerinizi ve dosyalarınızı tüm cihazlarınızda eşitlenmiş durumda tutmanıza yardımcı olmak, cihazınızı güncel tutmanıza yardımcı olmak gibi avantajlar için bilgi gönderip aldığına ilişkin somut örnekler sunmaktadır. Böylece Windows'un sonraki özelliklerinin keyfini çıkarmanızı sağlayabileceğiz.
  Microsoft'un bilgileri nasıl kullandığına ilişkin tüm ayrıntıları anlamak için Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz'ni okuyun. Windows, gizlilik ayarlarınızı son derece etkin bir şekilde denetlemenizi sağlar.


 2. AVRUPA IPTV HIZMETLERI
 3. #2
  Kullanıcı
  Üyelik tarihi
  17 Eylül 2015
  Nereden
  Bursa
  Mesajlar
  22,965
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  13 Beğenilmiş

  Standart Cevap: Windows 10 ve çevrimiçi hizmetleriniz

  Cihazınızı kullanma
  Cihazınız bir tablet, akıllı telefon veya bilgisayarda bulunan kamera, mikrofon, konum servisleri, mesajlaşma, ilgili kişi listesi ve takvim gibi tipik özelliklere sahip olabilir. Bu özelliklerin herhangi birini kullanan Windows Mağazası uygulamaları uygulamanın Mağazamızdaki ürün açıklama sayfasında bunu belirtmelidir. Ayrıca, kişisel verilerinizin kullanılmasını açıklamak için bir gizlilik bildirimi bağlantısı sağlaması da gerekir. Bu uygulamaların hangilerinin kamera, mikrofon ve konum hizmetleri gibi özelliklere erişimi olduğunu görmek ve kontrol etmek içinAyarlar > Gizlilik bölümüne gidin.

  Kişilerle iletişim kurma
  Arkadaşlarınızla, ailenizle ve iş arkadaşlarınızla bir Windows cihazında kısa mesaj (SMS, MMS, vb.) ile irtibat kurduğunuzda, mesajı gelen kutunuza iletmek, size göstermek, yanıtlamanıza ve silene kadar saklamanıza olanak tanımak için mesajın içeriğini almamız gerekir. Gerçek zamanlı iletişimlerde, bir telefon görüşmesi uygulamasının ulaşmak istediğiniz kişinin telefon numarasını bilmesi gerekir.
  Başkalarının sizinle bağlantı kurmasına yardımcı olmak için, bazı hizmetler kişilerin sizi e-posta adresi veya telefon numarasına göre aramasına izin verir. Örneğin, e-posta adresinizi veya telefon numaranızı bilen kişiler, sizi Skype'ta aramak ve sizinle bağlantı kurmak üzere davet göndermek için bu bilgileri kullanabilirler.

  Uygulama satın alma
  Mağaza'da uygulama ve başka şeyler satın aldığınızda, bankaya göndermek üzere ödeme bilgilerinizi alırız ve ödemenizi tahsil ederiz. Bu, ödeme aracının numarası (örneğin bir kredi kartı numarası), hesap sahibinin adı ve soyadı ve güvenlik kodu olabilir.

  Cortana


  Cortana size MSN Spor uygulamasında takip ettiğiniz spor takımları hakkında en son haberleri, Haritalar uygulamasında işaretlediğiniz sık kullanılan yerlere göre öneriler, planladığınız uçak yolculuğunuzda bir değişiklik olduğunda uyarı ve daha pek çok konuda destek sunabilir. Cortana ile bu verilerin ne kadarını paylaştığınız sizin denetiminizdedir. Cortana; Microsoft hesabınızla oturum açıp cihazınızdan, diğer Microsoft hizmetlerinden ve bağlanmayı seçtiğiniz üçüncü taraf hizmetlerden alınan verilerin kullanılmasına izin verdiğinizde en iyi şekilde çalışır. Ancak Cortana'da oturum açmasanız veya ek veriler paylaşmasanız da onunla sohbet edebilir, web'de ve Windows cihazınızda arama yapmanıza yardımcı olması için Cortana'yı kullanmaya devam edebilirsiniz. Cortana, yalnızca bazı ülkelerde/bölgelerde kullanılabilir ve bazı Cortana özellikleri her yerde kullanılamayabilir.
  Kişiselleştirilmiş sözlükler oluşturma
  Size gerçekten yardımı olacak metin önerileri ve otomatik düzeltmeler sunmak için, klavye ve el yazısıyla yazdığınız sözcükleri kullanarak kişiselleştirilmiş bir sözlük oluştururuz.
  Bu yazma verileri yazdığınız karakterler ve sözcüklerin, metinde elle yaptığınız değişikliklerin ve sözlüğe eklediğiniz sözcüklerin birer örneğini içerir. Bu kişisel sözlük cihazınızda kalabilir veya ayarlarınızı eşitleyerek birden çok cihaz üzerinde dolaşımı tercih edebilirsiniz. Cortana'yı açtığınızda kişiselleştirilmiş öneriler sunabilmesine yardımcı olmak için konuşma, mürekkep oluşturma ve yazma verileri de Cortana ile paylaşılır. Bu ayarları değiştirmek için Ayarlar > Gizlilik > Konuşma, mürekkep oluşturma ve yazmabölümüne gidin.


  Çocuklarınızın güvenliğini sağlama
  Yetişkinler, çocukların cihazları kullanarak ve çevrimiçi olarak neler yapabileceğini anlamak ve bunları kısıtlamak için ekran süresi, etkinlik bildirimi ve diğer aile ayarlarını kullanmayı seçebilir. Ailedeki yetişkinlerin, etkinlik bildirimi ve diğer ayarları açıp kapatmak dahil olmak üzere çocukların cihazlarındaki etkinliklerini yönetmek için tek bir yere,Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz adresine gitmesi yeterlidir.
  Yardımı istediğiniz zaman sağlama  Destek için bizimle iletişim kurduğunuzda, size telefon veya e-posta ile geri dönüş yapabilmemiz için bize adınızı, telefon numaranızı veya e-posta adresinizi verebilirsiniz. Ayrıca, size yardımcı olabilmemiz için, kullandığınız cihaz tipi, kullandığınız Windows sürümü, yazılımınız hakkında diğer ayrıntılar, bağlanmaya çalıştığınız yazıcı veya diğer gerekli bilgileri içerebilecek olan, yardıma ihtiyaç duyduğunuz sorunu açıklayabilirsiniz. Fiziksel bir cihazın onarılması gerekiyorsa, cihazı onarıp size geri gönderebilmemiz için fiziksel adresinizi bilmemiz gerekir.

  Beğenebileceğiniz şeyleri gösterme
  Beğeneceğinizi düşündüğümüz şeyler hakkında sizi bilgilendiririz. Örneğin, size çevrimiçi alışveriş sepetinizde kalmış öğeleri hatırlatmak için e-posta gönderebiliriz. Bazı hizmetlerde reklam da görüntüleriz ve ilginizi çekecek reklamlar göstermeyi tercih ederiz. Hizmetlerimizde ilgi alanlarınıza göre reklam göstermemizi istemezseniz Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsizbağlantısından bunu bize bildirin, isteklerinize saygı duyarız.
  Hangi reklamların size gösterileceğini belirlerken e-posta, sohbet, görüntülü arama veya sesli posta geçmişinizi, belgelerinizi, fotoğraflarınızı veya diğer kişisel dosyalarınızda verdiğiniz bilgileri kullanmayız.


 4. #3
  Kullanıcı
  Üyelik tarihi
  17 Eylül 2015
  Nereden
  Bursa
  Mesajlar
  22,965
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  13 Beğenilmiş

  Standart Cevap: Windows 10 ve çevrimiçi hizmetleriniz  Cihazlar arasında senkronizasyon


  Tüm cihazlarınızı istediğiniz gibi otomatik olarak ayarlamak için, bir Microsoft hesabı kullanarak bir Windows cihazında oturum açın ve tüm cihazlarınız arasında ayarları senkronize etmeyi seçin. Bundan sonra, bir cihazdaki ayarları değiştirirseniz, Microsoft hesabınızla diğer cihazlarda oturum açtığınızda, bu değişiklikleri, seçtiğiniz diğer cihazlarla senkronize ederiz.
  Örneğin, hesap resminiz, arka planınız, fare ayarlarınız, Windows Mağazası uygulamalarınızın ayarları, kişiselleştirilmiş sözlüğünüz ve web tarayıcısı geçmişiniz ile sık kullanılanlarınızı eşitleriz. Web'e göz atma ve diğer eşitleme ayarlarını değiştirmek içinAyarlar > Hesaplar > Ayarlarınızı eşitleyin bölümüne gidin.


  Dosya depolama ve içerik oluşturma
  OneDrive'a bir dosya yüklerseniz bu dosyaya İnternet'e bağlı herhangi bir cihazdan ulaşabilirsiniz. Bu dosyayı depolama alanına göndermek, depolama alanında size göstermek ve yeniden indirebilmeniz için hazır olmasını sağlamak üzere bu dosyanın içeriğini almamız gerekir.
  Microsoft Edge'de notlarınızı el yazısıyla veya klavye yazısıyla alarak web sayfalarından alıntı yapabilir, ardından bu notları kırpabilir, kaydedebilir veya paylaşabilirsiniz. Ayrıca okuma listeleri oluşturup yönetebilir ve tüm bu listeleri, sık kullanılanları, indirmeleri ve geçmişi tek bir alana yerleştirebilirsiniz. Bunu doğrudan hizmetimiz içinde oluşturduğunuzdan, buna tüm cihazlarınızdan erişebilirsiniz.
  Windows'u Geliştirme


  Hangi hizmetlerin düzgün çalıştığına ve hangilerinin iyileştirilmesi gerektiğine karar verebilmek için kullanıcıların Windows'u nasıl kullandığına dikkat ederiz. Müşterilerimizin yaşadığı sorun modellerini tespit edebilir, bunların nedenini anlayabilir ve sorunları hızla giderebiliriz. Ayrıca kullanıcıların en çok kullandığı şeyleri yükseltmek ve kullanılmayanları iyileştirmek veya sonlandırmak için kaynaklarımıza odaklanabiliriz. Topluca "telemetri" olarak adlandırılan bu veriler, kullanıcıların Windows'u daha verimli bir şekilde kullanmasına yardımcı olmamız için hizmetlerimizdeki eksiklikleri anlamamıza da yardımcı olabilir.
  Kullanıcılar konum servislerini açtığında, baz istasyonları ve Wi-Fi erişim noktaları hakkında bilgi toplayarak konum servislerimizi geliştirebiliriz. Bu bilgiler toplandıkları kişilerin veya cihazların kimliklerini belli etmeden bir veritabanında depolanır.
  Nasıl yazdığıma dair bilgiyi, yazıyı ileride daha iyi hale getirmemize yardımcı olmak için Microsoft'a gönder seçeneğini etkinleştirdiğinizde, Windows kullanan herkes için sözlüklerimizi ve el yazısı tanıma özelliğini geliştirmek amacıyla yazma ve el yazısı bilgilerinizden örnekler toplarız. Bilgileri ürün geliştirme için kullanırken bu bilgileri gönderen kullanıcıların kimliklerini korumak amacıyla tanımlayıcıları kaldırmaya ve verileri küçük, rastgele parçalar halinde depolamaya özen gösteririz.
  Windows ayrıca, Windows Insider programımıza kaydolan kişilere, ürün hala geliştirme aşamasındayken bize geri bildirim sağlayabilmeleri için önizlemeler sunar. Bu kişilerin Windows'u nasıl kullandıkları üzerinde çalışır ve geri bildirimlerine kulak veririz. Böylece daha fazla kişi ve şirketin keyifle kullanacağı daha iyi ürünler oluşturabiliriz.
  Windows Insider Programı'na katılmak ve bize geri bildirim sağlamak isterseniz bunu Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz adresinden yapabilirsiniz.

 5. #4
  Kullanıcı
  Üyelik tarihi
  17 Eylül 2015
  Nereden
  Bursa
  Mesajlar
  22,965
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  13 Beğenilmiş

  Standart Cevap: Windows 10 ve çevrimiçi hizmetleriniz  Sisteminizi daha güvenli hale getirme
  Kötü amaçlı yazılımlara karşı mücadele etmek ve cihazınızın korunmasına yardımcı olmak için SmartScreen, Windows Defender ve Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı gibi özellikler ve araçlar oluşturduk. SmartScreen, indirdiğiniz dosyaları veya kullanmakta olduğunuz web içeriklerini denetleyerek, kötü amaçlı yazılımların, kötü amaçlı web sitelerinin, istenmeyen yazılımların ve size ya da cihazınıza yönelik tehditlerin önlenmesine yardımcı olur. SmartScreen, bir dosyanın veya web sitesinin bilinmediğini veya güvenli olmama olasılığı olduğunu tespit ederse bir uyarı görüntüler.
  Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı, bir cihazda hakkında bilgi sahibi olduğumuz kötü amaçlı yazılım olup olmadığını denetlemek ve yazılımın kaldırılmasına yardımcı olmak için Windows Update ile ilişkili olarak cihazınızda ayda en az bir kere çalışır. Kötü amaçlı yazılım denetlemesi sırasında, tespit edilen kötü amaçlı yazılımlar ve hatalar hakkındaki belirli verileri ve cihazınız hakkındaki diğer verileri bu tehditlerle daha iyi mücadele edebilmemiz için Microsoft'a rapor olarak gönderebilir.
  Cihazınızı etkin bir şekilde koruyan başka bir kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımı yoksa, Windows Defender cihazınızı kötü amaçlı ve diğer istenmeyen yazılımlardan korumak için otomatik olarak açılır. Windows Defender açıksa cihazınızın güvenlik durumunu izler. Microsoft'a gönderilmek üzere kötü amaçlı ve diğer istenmeyen yazılımlar hakkında otomatik olarak raporlar hazırlar. Bazı durumlarda, rapor kötü amaçlı yazılımı içerebilecek dosyalar içerir. Kullanıcı verileri içerme olasılığı düşük olan dosyalar otomatik olarak gönderilir. Ancak Windows Defender kişisel içeriğinizi barındırma olasılığı olan bir belge, elektronik tablo veya farklı türden bir dosya göndermek istediğinde sizden işleme izin vermeniz istenir. Windows Defender'ın raporları ve şüpheli kötü amaçlı yazılımları Microsoft'a göndermesini durdurmak için Ayarlar > Güncelleştirme ve güvenlik > Windows Defender > Örnek gönderme'yi seçin.


  Sisteminizi güncel tutma
  Çalışmaya devam etmesi için ürün güncelleştirmeleri, güvenlik güncelleştirmeleri ve yeni özelliklerle Windows'u güncel tutarız. Güncelleştirmelerin cihazınızda düzgün çalışacağından emin olmak için cihazınızın özelliklerini, yüklediğiniz sürücüleri ve diğer yazılımları bilmemiz gerekir. Ayrıca güncelleştirmenin başarılı olup olmadığını denetleriz.

  Sorunları düzeltme
  Windows, kullandığınız hizmetlere ilgili bir sorun olduğunda sorunları tanılamak ve gidermeye yardımcı olmak için bilgiler toplar. Örneğin, bir sorun oluştuğunda, olası yazılım performansı ve uyumluluk sorunlarını ve/veya sorun oluştuğu an çalıştırdığınız uygulamaları, sürücüleri ve cihazları, sorunun türünü ve önem durumunu not ederek temel yazılım ve donanım bilgileri toplayabiliriz. Kullanılabilir bir çözüm olduğunda, sorunu çözmek için yönergeler veya yüklenmesi gereken güncelleştirmeler sunarız. Bazı durumlarda, kişilerin bize bildirdiği hatalar, gelecek sürümlerde çözümler veya hizmet güncelleştirmeleri sunarak başkalarının ileride yaşayabileceği sorunları önlememize yardımcı olabilir.


Benzer Konular

 1. Cevap: 0
  Son Mesaj : 03.Nisan.2016, 02:17
 2. Microsoft Windows 10 Mobile mevcut Windows telefonlara aralık ayında gelecek
  Konu Sahibi mehmetkarahanlı Forum Teknolji Tanıtım Fuar galerisi
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 08.Ekim.2015, 00:56
 3. Windows 1.0’dan Windows 10’a Microsoft’un Windows sürümleri
  Konu Sahibi mehmetkarahanlı Forum windows 10
  Cevap: 11
  Son Mesaj : 02.Ekim.2015, 22:18
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj : 21.Eylül.2015, 23:14
 5. 2011 Multiboot Teknik Destek Dvd'si - Win7 & Xp Windows 7 - Windows Xp Sade - Windows
  Konu Sahibi neco71 Forum İŞLETİM SİSTEMLERİ, PROGRAM ARŞİVİ, DESTEK YARDIM,DRİVER SÜRÜCÜLER
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 31.Mayıs.2011, 10:44

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •