Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz
NVIDIA’nın GTX 10 serisindeki en güçlü ekran kartı GTX 1080 ve Samsung’un en hızlı SSD’si 960 PRO’yu kullandığımız oyun ve iş sistemi toplama rehberi sizlerle.

Oyun tarafında Nvidia Geforce ailesinde yeni 1000 serisi Pascal ekran kartları hayatımıza girdi. Bu ekran kartlarını farklı incelemeler ve testler ile daha önce detaylı bir şekilde sizlerle paylaştık. 2560×1440 çözünürlükte hatta ötesinde 4K UHD’de yüksek performans verebilen, oyun ve çalışma ortamlarına uygun GTX 1080 ekran kartı burada üst seviye sistemin kas gücünü oluşturuyor. Kullandığımız model: ASUS GTX 1080 STRIX Gaming, daha yüksek frekanslar, Aura RGb aydınlatma, güçlü soğutma ile dikkat çekiyor.
İş tarafında özellikle dikkat çeken Samsung’un yeni nesil Pro 960 M.2 SSD’si oluyor. Yüksek IO değerleriyle PCI Express hatları üzerinden iletişim kuran bu SSD özellikle veritabanı uygulamaları ve çok sayıda dosya ile çalışan kullanıcılar için SATA limitlerinin ötesinde bir erişim gücü sunuyor. 5 Yıl ve uzun yazma ömrü de anahtar noktalar. NVMe disk kullanımını özellikle soran okur ve izleyicilerimiz için bu özellikle yararlı bir rehber olacak.
X99 Platformu üzerinde Intel’in yeni Broadwell-E Core i7 6850K işlemcisi ve X99 Deluxe II anakart ile diğer bileşenlerin gerekli PCI Express hat sayısına hatta fazlasına sahip olduğundan emin oluyoruz. Sistemin bağlantı portları, ek Thunderbolt 3 kartı sayesinde daha da genişliyor. USB 3.1 ve Thunderbolt 3 sayesinde büyük verileri aktarmak kolaylaşıyor. Kablosuz ağ bağlantısından ek fan kontrolcüye zengin bir kutu içeriği var Deluxe II’de.
LGA 2011-V3 platformunda olduğumuz için 4 kanal bellek yapılandırması ile ek bellek bantgenişliği elde ediyoruz. 4 Kingston HyperX Predator DDR4 3000 MHz 8 GB modül kullandık. İhtiyacınıza göre daha çok bellek ekleyebilirsiniz. Burada ekran kartının da 8 GB olması, RAM’in de toplam 32 GB olması farklı iş uygulamalarında, büyük doku dosyaları ve büyük dosyalarla çalışırken avantaj sağlayacak. Daha da yüksek ihtiyaçlarda, ihtiyacın türüne göre SLI ve 32 yerine 64 GB RAM kullanılabilir.
Bir oyuncu için kritik olmasa da iş kullanımında avantajlı. Sonuçta sistemde 6 fiziksel işlemci çekirdeği, HT ile 12 Thread, 3.6 ve 3.8 GHz arası frekansta işlem gücü bize özellikle çok çekirdek kullanabilen iş uygulamalarında sistemin diğer özellikleriyle birleşik bir şekilde avantaj sağlayacak. Yeni nesil üst seviye çok çekirdekli işlemcilerde bir üst model olan Core i7 6900K’yı daha önce incelemiş ve artıları, eksileri sizlerle paylaşmıştık.
Sistemi yeni nesil Type-C ön portun yanında ışıklandırma ve kontroller sunan Cooler Master MasterCase 5 Maker sürümünü içerisine monte ediyoruz. MasterCase 5 ve Pro 5 modellerine göre daha geniş bir kutu içeriği sunan kasa yakın zamanda piyasada yer almaya başladı. Üst seviye sistemlerde bize yeni çift hazneli ve dayanıklı Master Liquid Pro 240 sıvı soğutmayı rahatlıkla monte etme imkanı sunuyor.
Seasonic Platinum sertifikalı 860 Watt güç kaynağı da sistemde yapabileceğimiz herhangi bir değişiklik için ihtiyacımızdan fazla bir potansiyele sahip. Tam yükte de, az yükte de yüksek verimlilik sunmasının yanında yüzde 30 yüke kadar fansız çalışabilmesi sistemi sessizleştirmemizi sağlıyor.
Sonuç itibariyle üzerine ne atarsanız atın altından kalkabilecek bir sistem ortaya çıkıyor. Esnek, çok amaçlı, iş ve eğlence sistemi olarak uzun yıllar kullanıcısına hizmet edebilecek, uğraştırmaktan çok verimli çalışması ve eğlenmesi için ona zaman ayırmasında yardımcı olacak bir sistem. Bu tarz sistemlerde bütün bileşenlerin üst seviye, dayanıklı ve destek alan ürünler olması önemli ve biz de seçimlerimizi testlerimize, incelemelerimize ve deneyimlerimizle pazarda bulunabilen seçeneklere göre yaptık. Daha üst ya da daha erişilebilir iş ve oyun sistemleri için her zaman güncellenen
Bileşenler:
ASUS ROG STRIX-GTX1080-A8G-GAMING Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz
Samsung NVMe 960 Pro M.2 512 GB MZ-V6P512 Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz*
ASUS X99-DELUXE II Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz
Kingston 4 x 8GB HyperX Predator DDR4 3000 MHz HX430C15PB3K4/32 Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz*
Seasonic Platinum 860 SS-860XP2 Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz
Cooler Master MasterCase Maker 5 Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz
Cooler Master MasterLiquid Pro 240 Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz
Intel Core i7 6850K Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz*
ASUS PG27AQ Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz


*Alternatif veya üst model.