Windows 10'a Wi-Fi Değişikliği Geldi!

Windows 10 da Wi-Fi özelliğinin daha da işlevsel bir hale getirildiği belirtildi. İşte yeni güncellemeler ile birlikte Windows 10 Wi-Fi özelliğinde yapılan değişiklikler.

Windows 10 işletim sisteminde kablosuz bağlantı desteği sunulurken bu özelliğin daha da kullanışlı bir hale getirilmesi amacıyla yeni bir değişikliğin yapıldığı belirtildi. İnternet bağlantısının belirli bir süre kapalı durumda olmasını isteyen kullanıcılar bu sürenin sonunda eski sistemlerde tekrar Wi-Fi özelliğini aktif hale getirmek zorundaydı. Fakat yapılan yenilik ile birlikte artık kullanıcıların otomatik olarak belirli bir süre boyunca internet bağlantısını kapalı kalmasını ve bu süre sonunda da tekrar açık hale gelmesini sağlayabiliyor.
Windows 10 Wi-Fi Çok Daha Kullanışlı
Windows 10 işlem merkezi üzerinden yapılacak işlemlerde kullanıcılar Wi-Fi bağlantısını devre dışı bıraktıktan sonra istedikleri zamanı ayarlayarak belirtilen süre içerisinde tekrar hizmetin aktif hale gelmesini sağlayabilecek.
Yapılan açıklamalarda 1, 4 ya da 24 saat gibi farklı seçeneklerinin bulunduğu belirtilirken bu süre boyunca Wi-Fi hizmetinin devre dışı bırakılıp tekrar aktif hale gelmesi sağlanabilecek. Bu yenilik her ne kadar küçük bir yenilik olarak görülse de kullanıcıların sürekli bağlantı açıp kapama işlemleri yapması halinde bu özellik durumu çok daha kullanışlı bir hale getirebilir.