Facebook Messenger Windows 10 İçin Hazırlandı!

Windows 10 işletim sistemi içinde özel uygulamalar geliştirilirken Facebook Messenger'a yeni bir özelliğin geldiği belirtildi.

Facebook mobil kullanım için sunduğu Facebook Messenger’ı Windows 10 ile uyumlu bir hale getirdi. Windows 10 işletim sisteminin yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanması Facebook Messenger uygulamasına da ihtiyaç duyulmasına neden olurken Facebook tarafından yapılan yeni duyuru ile birlikte bu konuda önemli güncellemelerini yapıldığı belirtildi.
Video Görüşme İmkanı Geldi
Özellikle Facebook Messenger için yapılan son hamle oldukça ilgi çekmiş durumda. Sesli ve video çağrı yapma özelliğinin eklendiği Facebook Messenger, böylece yazışmanın yanı sıra görüntülü bir şekilde konuşma yapılmasına imkan sağlayacak. Bu durum Windows 10 ile birlikte kullanılacak pek çok uygulamanın da kullanımını gereksiz hale getirebilecek durumda. Bu bakımdan pek çok farklı tartışmaya da yol açan özellik Windows 10 ile özdeşleşen Skype gibi uygulamaların gelişen Facebook Messenger nedeniyle arka planda kalmasına neden olabilir.
Facebook’un yaptığı bu hamlenin özellikle Skype'ı hedef aldığı belirtiliyor. Her ne kadar bu konudaki iddialar Facebook tarafından yanıtlanmamış olsa da Facebook, Windows 10 için yaptığı geliştirme ile birlikte çok daha kapsamlı ve donanımlı bir servisi aktif hale getirmiş durumda. Bu da kuşkusuz Windows 10 işletim sisteminde de Facebook Messenger'ın aktif bir şekilde kullanılmasını sağlayacak.