Apple tarafından sunulacak yeni iPhone modelinin hiç beklenmedik bir tasarımla karşımıza çıkacağı söyleniyor. Eğer iddialar doğruysa akıllı telefon tasarımının tanımı değişebilir!


Gelecek yıl sunulması beklenilen Apple iPhone 8 için beklentiler oldukça yüksek. Bunun sebebiyse 2017 yılının iPhone’un 10. yıldönümü olması. Hal böyle olunca Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik ÜcretsizS ve iPhone 7S Plus yerine, doğrudan iPhone 8modelinin piyasaya çıkabileceği söyleniyor. Peki iPhone 8 tasarımı nasıl mı olacak?
Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz

iPhone 8 yepyeni bir tasarımla gelecek

Malum Apple; Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz, Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz ve iPhone 7 modellerinde aynı tasarımın ufak dokunuşlarıyla yoluna devam etti. iPhone 8 modelinde ise dünyanın şimdiye kadar hiç görmediği bir tasarımın uygulanacağı Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz.
Sonunda beklenen yeni OLED ekranın yanı sıra Ana Ekran (Home) Tuşu’nun tamamen ortadan kalkacağı bilgilerinin üstüne, şimdi de akıllı telefonun tamamen şeffaf bir cam parçası olacağı ve bakıldığında arka tarafın görülebileceği söyleniyor.Bu sayede Apple’ın artırılmış gerçeklik anlamında ciddi bir adım atacağı ifadeler arasında. İçerisinde göz sensörleri de olacağı ileri sürülen akıllı telefonun, yüksek kare ve poligon sayısı da sunabileceği vurgulanıyor.
iPhone 8’in öne çıkacak bir diğer özelliğiyse Primesense yapımı yeni nesil 3 boyutlu bir sensöre sahip olması olabilir. Sırf bu sensör için 600 mühendisin iş başında olduğu, ayrıca batarya ve antenlerin de ekranın kenarlarına gizlenmiş bir şekilde yerleştirileceği belirtiliyor.
Tüm bu iddialar iPhone 8 tasarımı anlamında kulağa bazı bakımlardan çılgınca gelse de olamayacak şeyler değil. Yıllardır iPhone’larda ciddi bir atılım yapmayan Apple, eğer bu iddiaları gerçeğe çevirmiş olarak kullanıcıların karşısına çıkarsa akıllı telefonun tanımını baştan yazabilir.