kahraman elektronik n11.com-kahraman elektronik
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Windows Güncellemelerinin Boyutları "Coştu"

 1. #1
  Kullanıcı
  Üyelik tarihi
  17 Eylül 2015
  Nereden
  Bursa
  Mesajlar
  22,965
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  13 Beğenilmiş

  dikkat Windows Güncellemelerinin Boyutları "Coştu"

  Windows Güncellemelerinin Boyutları "Coştu"

  Windows 10 güncellemelerinin giderek artan boyutları, görünüşe göre Windows 7 kullanıcılarını da yakından ilgilendiriyor!


  Microsoft tarafından yapılan yeni bir açıklamaya göre Windows 7 için gelen yeni toplu güncellemeler, aylık 500 MB'lık bir boyuta ulaşacak. Windows 10'un toplu güncellemelerinin boyutunda yaşanan artışa benzer biçimde firmanın bu ay yenilediği Windows 7 güncellemelerininboyutlarında da dikkat çekici bir artış meydana geldi. Bu artışın, daha da yükselmesi söz konusu gibi görünüyor.
  Geçtiğimiz ay LANDesk tarafından paylaşılan ve verilere göre yeni işletim sisteminin üç sürümü için sunulan Windows 10 toplu güncellemelerinin boyutu arttı. Windows 10 yapı 1507 için sunulan güncellemelerde 32-bit için yüzde 153'lük (184 MB'den 466 MB'a) ve 64-bit için de yüzde 181'lik (466 MB'dan 1.034 MB'a) bir artış söz konusu.
  Windows 10'un ilk "özellik güncellemesi" olarak bilinen 1511 sürümünde de 64-bit için sunulan güncellemede 49 MB'dan 989 MB'a kadar bir artış gerçekleşti. Bu da 12 aylık bir sürenin ardından dev bir büyüme oranı anlamına geliyor.
  İlk olarak geçtiğimiz Ağustos ayının başında sunulan en yeni Windows 10 sürüm 1607'de ise 64-bit'lik edisyonda 113 MB'dan 781 MB'a kadar bir artış görüldü, ki bu da yüzde 591 gibi önemli bir büyümeye işaret ediyor.
  Güncellemelerin boyut açısından bu denli artış göstermesinin temel nedeni ise bunların birikmiş ve topku halde sunulan güncellemeler olması. Windows 10'la birlikte birikmiş güncellemeler hem güvenlik hem de özellik güncellemeleri içerdiği için bu artışın aslında iyi bir nedeni olduğunu da söyleyebiliriz.
 2. AVRUPA IPTV HIZMETLERI
 3. #2
  Kullanıcı
  Üyelik tarihi
  17 Eylül 2015
  Nereden
  Bursa
  Mesajlar
  22,965
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  13 Beğenilmiş

  Standart Cevap: Windows Güncellemelerinin Boyutları "Coştu"  Windows Güncelleme Sorunlarını 5 Kolay Adımda Nasıl Çözersiniz?


  Microsoft’un yeni - belki de son - işletim sistemi Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz ilk sürümlerinden bu yana sürekli olarak güncelleniyor ve belli aralıklarla yayınlanan güncellemelerle, son kullanıcı olarak yaşadığımız sorunlar giderilmeye çalışılıyor, yeni özellikler ekleniyor, çok daha performanslı çalışan ve güvenli bir işletim sistemi oluşturulmaya çalışılıyor. Ancak hala güncellemeleri alırken yer yer sorunlar yaşıyoruz. Bu blog yazımızda güncelleme sorunlarının çözümü için izlenmesi gereken 5 basit adımdan bahsediyoruz.
  Windows işletim sistemini tercih eden kullanıcıların en büyük problemlerden biri Windows Update aracılığıyla gelen güncellemeleri indirirken sorun yaşamaları. İşletim sisteminin güvenlik açıklarını kapatan, hataları gideren, performansı artıran güncellemelerin yayınlanma sıklığı bir yana Windows Update’den ulaşan bu güncellemeleri indirmek büyük sıkıntı ve bu olumsuz durum Windows 10’da da değişmedi. Boyutu bazen GB’lara varan güncellemeleri indirirken farklı hata mesajlarıyla karşılaşabiliyoruz. Siz de Windows güncellemelerini alırken anlamsız hata mesajlarıyla karşılaşıyorsanız, uzun beklemeler sonucunda indirme barı hala yerinde sayıyorsa format atmadan önce aşağıdaki 5 adımı denemenizi öneririz:

  Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz
  Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz
  Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik ÜcretsizMicrosoft'un Yüksek Performanslı ve Güvenli İşletim Sistemi


  Windows Update Sorun Gidericisi ile düzeltmeyi deneyin:

  Windows’un dahili sorun gidericisini kullanarak Windows Update ile ilgili problemin otomatik olarak tespit edilip çözülmesini sağlayabilirsiniz. Sorun giderme aracını açmak için “Sorun Giderme” olarak aratıyorsunuz (Denetim Masası – Sistem ve Güvenlik altında Sorunları bul ve düzelt ile de ulaşabilirsiniz) Tüm Denetim ve Sistem ve Güvenlik altında “Windows Update ile ilgili sorunları düzelt”e tıklıyorsunuz. Düzeltme işleminden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanızda fayda var.  Güncelleme dosyalarının saklandığı klasörü temizleyin:

  Güncelleme indirildiği halde yüklenmiyor veya indirilme takılı kaldıysa diğer deyişle ilerleme çubuğu yerinde kaldıysa güncellemelerin indirildiği klasörü temizlemenizde fayda var. Bunun için arama kutusuna "C:\Windows\SoftwareDistribution\Download" yazın (Windows + R tuş kombinasyonu ile Çalıştır’ı açıp kutucuğa klasörün yolunu yazarak ta ulaşabilirsiniz.) ve klasörün tüm içeriğini temizleyin. Silemediğiniz dosya olursa güvenli modda deneyin. İndirme klasöründeki tüm dosyalar silindiğinde bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Windows Update’i çalıştırıp tekrar deneyin.

  Antivirüs programınızı geçici olarak devre dışı bırakın:

  Güncellemelerin yüklenmemesine düşük bir ihtimal de olsa antivirüs programınız sebebiyet vermiş olabilir. Antivirüs programınızı geçici olarak devre dışı bırakarak sorunun güvenlik programınızdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz. Tabii ki burada Windows ile önyüklü gelen Windows Defender’dan değil, sonradan yüklenen üçüncü parti antivirüs programlarından bahsediyoruz. Özellikle ismi fazla tanınmamış olanlarda görülebiliyor.


  Sürücülerin bağlantısını kesin, VPN'i kapatın:

  Güncelleme esnasında 0x80200056, 0x800F0922 gibi hata kodu içeren bir mesaj aldıysanız internet bağlantınızı kontrol etmenizde fayda var. İnternete bağlandığınızdan eminseniz VPN servisini devre dışı bırakmayı deneyin. Devre dışı bırakma demişken DVD sürücü, SD kart okuyucu gibi medya sürücülerinin bağlantısını kesmek te (aygıt yöneticisinden ilgili aygıta sağ tıklayıp devre dışı bırak seçeneğiyle) işe yarayabilir.

  Windows'u sıfırlayın:

  Güncellemeyi hala alamıyorsanız son çare (fomat değil) Windows’u sıfırlamak. Güncelleme ve Geliştirme – Kurtarma – Bu Bilgisayarı Sıfırla yolunu izliyorsunuz ve Başlayın’a tıklıyorsunuz. Bu noktada yapacağınız seçim çok mühim. Dosyalarımı Sakla seçeneğini seçmeniz sonradan yüklediğiniz tüm program ve oyunları silecek, ayarları sıfırlayacak ancak dosyalarınızı (belge, resim, müzik vs) koruyacaktır. Sıfırlama işlemi oldukça uzun süren bir işlem ancak tamamlandıktan sonra sorununuz büyük ihtimal çözülecek. 4. #3
  Kullanıcı
  Üyelik tarihi
  17 Eylül 2015
  Nereden
  Bursa
  Mesajlar
  22,965
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  13 Beğenilmiş

  Standart Cevap: Windows Güncellemelerinin Boyutları "Coştu"

  Windows kullanıcılarını etkileyen yeni bir çeşit zararlı yazılım sahte bir mavi ekran hatası göstererek sizi destek hattını aramaya yönlendiriyor.
  Windows işletim sisteminin eskiden beridir ciddi bir hatayla karşılaştığında başvurduğu kurtuluş yolu olan mavi ekran, dolandırıcılar tarafından kullanılıp para kazanma yoluna dönüştürüldü.
  Windows kullanan kullanmayan herkes bilir; mavi ekran dediğimiz şey, sistemimizde yazılım ya da donanım temelli bir sorun oluştuğunda tüm işlemleri durdurarak olası daha büyük sorunları önler. Bilgisayarı yeniden başlattığınızda çoğunlukla bir daha gerçekleşmeyen durum, teknik destek hattı dolandırıcıları tarafından alet edildi.
  Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik ÜcretsizLinkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz


  Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz
  Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz

  Is this the new Blue Screen of Death?
  Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz
  "Yeni ölümün mavi ekranı bu mu?"
  Microsoft Security Essentials’ın değiştirilmiş, zararlı yazılım yüklenmiş hali, kopyalanmış sahte bir sayfadan indirildiğinde ortaya çıkan durum, bu uygulamayı yükler yüklemez size sahte bir mavi ekran hatası veriyor. Fare ve görev yöneticisine ulaşımınızı engelleyen yazılım, gerçek mavi ekranın aksine size teknik destek hattı adı altında bir telefon numarası gösteriyor.
  Bu numarayı aradığınızda ise karşınıza çıkan yetkililer sizden ücret talep ederek bilgisayarınızdaki sorunu çözebileceklerini söylüyorlar. Yani olmayan sorun için çok da bilinçli olmayan kullanıcılardan yararlanarak kazanç sağlayan bu kişiler, ciddi bir suç işliyor.

  Böyle bir durumla karşılaşmamak için en başta dikkat etmeniz gereken şey, internetten program indirirken güvenilir bir kaynak olduğundan emin olmanız. Yine olur da böyle bir sorunla karşılaşırsanız da, destek hattını aramayıp bilgisayarınızı yeniden başlatarak virüs taraması yapmanız gerekiyor. Hemen ardından da Microsoft ya da BTK’ya durumu bildirerek kişilerin yakalanmasına yardım edebilirsiniz.

 5. #4
  Kullanıcı
  Üyelik tarihi
  17 Eylül 2015
  Nereden
  Bursa
  Mesajlar
  22,965
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  13 Beğenilmiş

  Standart Cevap: Windows Güncellemelerinin Boyutları "Coştu"

  Windows 10 Güncellemelerinden İyi Haber!

  Microsoft, son zamanlarda giderek daha fazla can sıkmaya başlayan Windows 10 güncellemelerine neşteri vuruyor!

  Microsoft, Windows 10'un güncelleme boyutlarını düşürüp, güncelleme işlemlerini hızlandıracak bir yeniliği yakında bizlere sunacak.
  Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz, kısa adıyla UUP, arka planda çalışıyor ve Windows 10'u güncellerken ihtiyaç duyulan işlem gücünü azaltıp, güncelleme dosyalarının boyutlarını küçültüyor. Bunun yanında akıllı telefonlarda da benzer işlevler sunan UUP, tüm bu optimizasyonları kullanıcı hiç fark etmeden, arka planda yapıyor.

  Yapılacak değişikliklerle birlikte Windows 10'lu cihazlar, güncellemelerin sadece kendilerini ilgilendiren kısmını alacaklar. UUP sayesinde güncellemeler, "farksal" olarak sunulacak, yani kullanıcılar, sadece güncellemeler arasında değişen kısımları indirecekler. Microsoft'a göre büyük güncellemelerde bu, indirme boyutunu kabaca yüzde 35 azaltacak.

  UUP ilk olarak Windows 10 Mobile'ın henüz yayınlanan halka açık beta sürümünde kullanılmaya başlanmıştı. Çoğu kullanıcı, UUP'nin güncelleme boyutlarını küçülten yeniliklerini Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz'in 2017'nin başında yayınlanmasının ardından görmeye başlayacak. Microsoft, Insider yapılarını kullananların UUP'den "daha erken" faydalanmaya başlayacağını söylese de, kesin bir tarih vermedi.

 6. #5
  Kullanıcı
  Üyelik tarihi
  17 Eylül 2015
  Nereden
  Bursa
  Mesajlar
  22,965
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  13 Beğenilmiş

  Standart Cevap: Windows Güncellemelerinin Boyutları "Coştu"

  Windows 10 Güncellemesi, Sorunu Çözdü!

  Microsoft, Google'la karşı karşıya gelmesine neden olan Windows 10'daki açığı yeni güncelleme ile kapattı!

  Google, 31 Ekim'de gerçekleştirdiği bir duyuruyla Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'daki Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz Firma bu tarihten 10 gün önce de söz konusu savunmasızlık hakkında doğrudan Microsoft'a bilgi vermişti. Microsoft, daha önce de söz vermiş olduğu üzere bugün itibariyle konuyla ilgili bir yama yayınladığını açıkladı.
  Hacker'ların işletim sisteminin güvenli alanının etrafında dolaşmalarını sağlayan bu savunmasızlık onların zararlı kodları uygulamaya koymalarına, verileri silmelerine ve işletim sistemine tam bir erişimle kullanıcı hesapları yaratmalarına olanak tanıyordu. Microsoft konuyla ilgili yaptığı açıklamada ayrıca bu savunmasızlığın nihayetinde bundan etkilenen bütün bir sistemin kontrolünün ele geçirilmesini sağladığını belirtti.
  Google ve Microsoft'un da aslında bir anlamda karşı karşıya gelmelerine neden bu durumun ardından, Microsoft yöneticisi Terry Myerson, Google'ın bu hamlesinin aslında daha çok kullanıcıyı riske attığını ifade etmişti.
  Bu güvenlik açığından korunduğunuzdan emin olmak için Windows 10'un bugün yayınlanan en son güncellemesini yüklediğinizden emin olun. Bir de elbette sistemde hızlı bir zararlı taraması yapmakta da yarar var.

 7. #6
  Kullanıcı
  Üyelik tarihi
  17 Eylül 2015
  Nereden
  Bursa
  Mesajlar
  22,965
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  13 Beğenilmiş

  Standart Cevap: Windows Güncellemelerinin Boyutları "Coştu"  Windows 10 Cihazlarınızda Farklı Temalar Kullanın!

  Tüm Windows 10'lu cihazlarınızda aynı temayı görmekten sıkıldıysanız, işte çözüm!  Eğer bir Microsoft hesabınız varsa ve bu hesap üzerinden oturum açıp çok sayıda cihazda senkronizasyon sağlıyorsanız, Windows'un bütün bu cihazlar üzerinde aynı temayı kullandığını fark etmişsinizdir. Bu durumdan biraz sıkıldıysanız ve masaüstü bilgisayarınızdaki temayı dizüstünde görmek istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit.
  Windows 10'un tema ayarları bazen kafa karıştırıcı biçimde farklı olabiliyor. Kontrol Paneli'ndeki Tema Ayarları'ına giderseniz "Senkronize tema" seçeneğinin işaretini kaldırabilirsiniz, fakat bunu yapmak aslında tema senkronizasyonunu ortadan kaldırmaz. Sadece diğer cihazlarda karşınıza çıkacak yeni bir senkronize olmuş bir tema oluşturur. Bunun yerine her bir cihaz için farklı bir tema istiyorsanız şu adımları izleyin:  • Ayarlar uygulamasını açın.
  • Hesaplar'a tıklayın.
  • Sol taraftaki sütunda "Ayarlarınızı eşitleyin"e tıklayın.
  • Eşitleme Ayarları'nın altında yer alan Tema'yı devre dışı bırakın.
  Bu düzenlemenin ardından bir cihazdaki duvar kağıdını ya da pencere rengini değiştirdiğinizde, diğer cihazlarınız artık bundan etkilenmeyecek.


Benzer Konular

 1. "Microsoft, Windows 10 için para ödemeli!"
  Konu Sahibi mehmetkarahanlı Forum windows 10
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 02.Ekim.2016, 16:32
 2. Microsoft'tan Windows 7 ve 8.1 için "geri adım"
  Konu Sahibi mehmetkarahanlı Forum windows 10
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 14.Ağustos.2016, 01:32
 3. Windows 10'dan "Chrome'u bırakın" uyarısı!
  Konu Sahibi mehmetkarahanlı Forum windows 10
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 07.Ağustos.2016, 00:41
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj : 20.Nisan.2016, 01:17
 5. "Cep"te "uyarı tonu" tercihi için son 10 gün
  Konu Sahibi iseso Forum Teknoloji Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 06.Mayıs.2015, 14:36

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •