Bilgisayarınızı Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz’a yükselttikten sonra Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz, Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz gibi üst seviye sistem istemeyen oyunlarda dahi düşük fps sorunu yaşıyorsanız, oyunlardaki kasma sorununu ortadan kaldırmanıza yardımcı olacak rehber yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.
Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10 final sürümünde üç büyük güncelleme almasıWindows Update Sorunu Çözmüyor:Windows 10’da kasma sorunuyla karşılaştıysanız bunun en büyük nedeni ekran kartı sürücülerinizin güncel olmaması. Windows, her ne kadar kurulumdan sonra ekran kartınızı otomatik olarak tespit edip üreticinin sürücüsünü indiriyor. Lakin hem AMD hem de NVIDIA’nın Windows Update üzerinden sunduğu sürücüler aslında güncel nitelikte değil. Bu noktada da sorun baş gösteriyor. Süper bir sisteme sahip olsanız dahi oyunları yüksek performansta oynayamıyorsunuz. Söz konusu sorunu çözmenin tek yolu ekran kartı sürücüsünü kaldırıp üreticinin kendi resmi sitesinden Windows 10 işletim sistemi için olanı indirip kurmak. Şimdi bunun nasıl yapılacağına bakalım:

NVIDIA / AMD'nin Resmi Sitesine Bakın:  • Klavyeden Win + X tuşuna basarak açılan listeden Aygıt Yöneticisini seçiyoruz.


  • Görüntü bağdaştırıcılarına tıklıyor ve oyunlarda tercih ettiğimiz ekran kartının üzerine sağ tıklayarak "Kaldır”ı seçiyoruz.


  • Kaldırma işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.
  • AMD’nin kartını kullanıyorsak Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz adresine gidiyor ve Windows 10 için hazırlanan en güncel sürücüyü indiriyoruz.


  • NVIDIA’nın kartını kullanıyorsak Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz adresine gidiyor ve Windows 10 için hazırlanan en güncel sürücüyü indiriyoruz.
NVIDIA ve AMD’nin Windows 10 için hazırladığı en yeni sürücüler, oyunlardaki kasma sorununu kökten çözmektedir. Bazen sorunun aklımızın ucundan dahi geçmeyecek çok basit çözümü olabiliyor.

Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz
Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz
Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik ÜcretsizGeForce Sürücüsü Güncelleme Programı

Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz
Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz
Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik ÜcretsizAMD Radeon HD Serisi Ekran Kartları İçin Sürücüler