Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz

Youtube Go Nedir? Youtube Go Özellikleri Nelerdir?
Video izleme platformunda en çok tercih edilen internet sitesi olması ile bilinen Youtube, yeni uygulaması ile hizmet sınırlarını iyice de genişletiyor. Yeni gelecek olan Youtube GO özelliği sayesinde artık çevrimdışı video izleme imkânı gerçek olacak.

Hindistan'da Beta sürümünün denenmesi ile tüm dünyaya açılacak olan Youtube GO, mobil kullanıcıların internet kotalarına hitap eden bir uygulamadır. Youtube GO nedir diyenler için, mevcut olan Youtube özelliklerinin bu platform içerisinde sunulması olarak tarif etmek mümkün. Videoları daha kaliteli bir şekilde kayıt eden ve çevrimdışı izleme olanağı sunan uygulamada, daha az veri ile daha kaliteli video izleme amacı mevcut.

Youtube GO ne gibi özellikler sunacak diye de merak edilmektedir. Uygulama, izlenecek videoların hangi kalitede kaydedilmesi gerektiğinden hangi alana kaydedilmesi gerektiğine kadar ayrıntılı olarak bilgi de vermektedir. Özel bir video sıkıştırma sistemi sayesinde, videolar telefonda daha az yer kaplamış olacak. Bir videonun telefon hafızasına mı yoksa karta mı kaydedilmesi gerektiği sorusunu yanıtlayacaktır. Böylelikle video içeriklerinin çok fazla hacim kaplaması gibi sorunlar ortadan kalkacak.

İzlemeyi sevdiğiniz bir video varsa, bu videoyu tekrar tekrar açtığınızda kotanızdan gitmesi gibi bir durum da artık yaşanmayacak. Videoyu bir kez kaydetmekle, çevrimdışı izleme olanağı devreye girecek. Ayrıca kota sorununun beraberinde, yavaş bir internete sahipseniz de, artık bekleme gibi bir problem de olmayacak.