Telefonu USB Kablo ile Bilgisayara Bağlama ve Bilgisayar Görmüyorsa Çözümü
Telefonu USB kablo ile Bilgisayara Bağladım diyorsunuz verilerinizi bilgisayara aktarmaya çalışıyorsunuz fakat aktaramıyorsunuz. Ve telefonu Bilgisayar Görmüyor (ÇÖZÜM) diyorsunuz. Ve bir an panik oluyorsunuz. Stres yapmayınız. Aşağıdaki adımları tek tek izleyiniz bakalım probleminiz nerede imiş.

1. İlk işlemimiz kablomuzu kontrol etmek olmalıdır. Telefonunuzun kablosunda, telefonunuzdaki kablo girişinde ve yahut telefonunuzun USB kablosunda sorun olup olmadığına bakmalısınız. Başka bir bilgisayar veya kablo var ise onlarla da denemelisiniz. Eğer bu bilgisayar da çalışıyorsa sorun bilgisayar da demektir. Sorun hala çözülmediyse problem telefonunuzda olabilir.

2. Şimdi farklı bir yöntem deneyeceğiz. Telefonu USB kablosuna bağlayınız bağladıktan sonra bilgisayarınızdan Bilgisayarım - Mouse'dan sağ tuş - Aygıt Yöneticisi'ni açınız. Bu aygıt yöneticisi sayfasında soru işareti olan bir donanım aygıtı görünüyorsa bu donanım aygıtının üzerinde mouse'dan sağ tuş ile tıklayıp donanım değişikliğini tara seçeneğini seçiniz. Donanım aygıtı yüklendiğinde sorun çözülecektir.

3. Şuan da her kullanıcı telefonuna ekran kilidi koymaktadır. Eğer USB kablosunu taktığınızda ekranınız kilitli ise ekran kilidinizi açınız. Bazen ekran kilidi yüzünden bağlantı kurulmuyor.

4. Telefonunuz da bulunan Geliştirici kısmını aktif ediniz. Ve buradan Ayarlar - Telefon hakkında - Yapı numarası kısmına sürekli yani 7-8 kez dokunun geliştirici seçeneklerini açınız. Buradan USB HATA AYIKLAMA MODU kapalı ise açık hale getiriniz.

5. Cihazınıza ait driverlerin bilgisayarınızda olup olmadığını kontrol ediniz. Yok, ise bilgisayarınıza telefonunuza ait driverlarınızı yükleyiniz.