Telefondan Konum Atma/Bildirme Nasıl Yapılır?
Günümüzde artık her şey o kadar kolay bir hal aldı ki! Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri aradığınız her şeyi daha kolay bulabilirsiniz. Artık evinize çağırdığınız konuklara ev tarifi etmenize gerek kalmadan, ofisinize ziyarete gelecek olan misafirleri karışık yol tarifleri ile yormadan kolaylıkla size ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Ya da hiç bilmediğiniz bir yerde konum paylaşarak tarif alabilirsiniz. Bulunduğunuz konumu paylaşabilir, nerde olduğunuzu akıllı telefonlar ile bildirebilirsiniz. Uygulamayı kullanması çok basit ve kolaylıkla karşınızdakinin nerde olduğunu bulabilirsiniz ve nerede olduğunuzu bildirebilirsiniz. Akıllı telefonunuz ne olursa olsun hepsinin kullanma yöntemleri aynı.

Konum paylaşma

Telefondan başkasına konum nasıl atılır? Konum paylaşmanız gerekiyorsa öncelikle konumunuzu yollamak istediğiniz WhatsApp, kısa mesaj ve mailiniz açmanız gerekiyor. Internet olduğu her yerde konum paylaşımı yapabilirsiniz. İsterseniz google harita uygulamasından bulunduğunuz konumu bularak sonrasında sadece konumunuzu bulduğunuz haritanın altındaki paylaş kısmını seçmeniz yeterli olacaktır. Konumunuzu paylaşacağınız kişiyi rehberinizden seçerek veya numarasını yazarak konumunuzu yollayabilirsiniz.

Ya da akıllı telefonunuzdan açtığınız mesajlaşma uygulamasını açarak yukarı okunu işaretlediğinizde size konum paylaş butonu açılacaktır. Bu butonu tıklayarak konumunuzu rahatlıkla karşı tarafa iletebilirsiniz. Android telefonlarda ise whatsapp ta konuştuğunuz kişi panelinin üst kısımda bulunanataç simgesine dokunarak konum paylaş seçeneğini işaretlemeniz gerekmektir. Kolaylıkla karşı tarafa konumunuzu iletebilirsiniz. Yapmanız gereken bu kadar basit. Sadece internete ihtiyacınız var ve internetinizin çektiği her yerde bu uygulamayı kullanabilirsiniz.