Sony Xperia Xz Özellikleri Nelerdir? Sony Xperia Xz Alınır mı? Sony Xperia Xz Fiyatı Nedir?
Sony Mobile, Xperia serisi ile önceki modellerine göre oldukça başarılı performans sergiledi. Çıkardığı birçok Xperia modeli hem ekonomik hem de performanslı ürünler olarak üretim parkurunda yerini almıştır. 2010 yılından bu yana ürettiği Xperia serisinin son tanıtım durağı ise XZ serisi oldu.

Sony Xperia XZ Özellikleri Neler, Alınır mı? Bu modelin öncelikle öne çıkan özelliği kamerası oldu. Zira arkada 23 mp, ön tarafta ise 13 mp çözünürlüklü kameralarla fotoğraf ve video çekim kalitesi konusunda hayli iddialı görünüyor. Kamerada Exmor RS görüntü sensörü, üçlü görüntü algılama teknolojisi, hibrit fokuslama, gece görüşünde kaliteli çekim özellikleri yer alıyor.

Kamera haricindeki teknik özellikleriyse kısaca şöyledir: 5.2 “ ekran boyutu, 146x72x8.1 mm’lik ebatlar, 161 gram ağırlık, Full HD 1080p IPS ekran, X-Reality görüntü motoru, 256 mb’a yükseltilebilen Micro SD kart, Snapdragon 820 (64 bit) CPU, 2900 mAh gücünde batarya, 32 GB dahili bellek 3 GB RAM bellek hafıza ve Android 6.0.1 Marshmallow sürümü bulunmaktadır. Ayrıca telefonun en fazla kalın olduğu yerin ölçüsü 8.1 mm’dir.

Tasarımda ise bazı yenilikler göze çarpıyor. Örneğin ön tarafa yakın yan taraflardan kavis verilmiş. Bu da daha ergonomik bir tutuş sağlıyor. Özel alaşımlı siyah renkli tasarımsa dışardan metalimsi görünüm veriyor. Kutu açılımında dokümantasyonlar, Quick şarj 3.0 hızlı adaptör, kaliteli bir kulaklık ve farklı kulaklıklar için kitleri, USB kablosu ve telefonun kendisi çıkmaktadır. Ayrıca telefon açılır açılmaz hemen güncelleme sürpriziyle de karşılaşılmaktadır. Pil tüketiminde ise başarılı görünüyor. Fiyatı amiral model olduğu için 2800 TL tutulmuş ki, özelliklerine göre uygun denilebilir.