Smart Tv/Akıllı Televizyon ile Kablosuz İnternete Nasıl Bağlanılır?
Smart TV veya diğer bir deyişle akıllı televizyonlar birçok LCD model üründe standart olarak sunulmaya başlanmıştır. Smart TV özelliği ürünü daha pahalı kılarken önemli avantajları da söz konusudur. En önemli artısı ise TV üzerinden internete bağlanabilmesidir. Smart TV’ler internetdışında birçok imkân sunmaktadır. USB üzerinden film izleyebilme, online birçok oyunu oynatabilme, PVR/DVR fonksiyonu, sosyal medyaya girerek paylaşımlarda bulunmak gibi artılara sahiptir.

Peki, Smart TV ile Kablosuz İnternete Nasıl Bağlanabilirim? Öncelikle ev veya ofisinizin içinde bir internet ağı olmalıdır. Ayrıca modeminizin kablosuz özelliğinin olmalıdır. Öncelikle kumandanızı kullanarak Smart TV menüsünden kablosuz ağlara girmeniz gerekiyor. Bunun için kumandada ‘Settings’ yazan tuşa basmalısınız. Birçok farklı marka Smart TV olsa da, ekrandaki menüden çıkan ikon genellikle bir dünya şeklindedir. Burada yazan Ağ Bağlantısından kablosuz seçeneğine gelin. Öncelikle Kablosuz Şebeke türü seçilmelidir. Çıkan kablosuz ağ listesinden kendinize ait ağ seçilmelidir. Tabi kablosuz şifrenizi doğru girmeniz gerekiyor.

Kablosuz dışında internete bağlanılır mı? Evet, kablolu olarak bağlanılır. Önce internete girdiğiniz modemin arkasındaki yere uzunluğu fazla bir Ethernet kablosu bağlayın. Sonra kablonun diğer ucunu televizyonun arkasındaki LAN yazan tere takın. Böylece kablosuz ağ ve şifre girme işlemleri gerekmeksizin doğrudan internete girebilirsiniz. Böylece dilediğiniz gibi internette surf yapabilirsiniz. Ayrıca boş bir USB noktasına kablosuz fare bağlayarak televizyon ekranında işlemleri hızlıca yapabilirsiniz.