Windows 10 Yapı 14955 Insider Fast Ring Kullanıcıları için Yayınlandı

Microsoft, Windows 10 Insider Preview Yapı 14955 sürümünü Windows Insider fast ring kullanıcıları için yayınladı. Windows 10 Yapı 14955 yenilikleri ve geliştirmelerBugün önemli bir tanıtım etkinliği düzenlemeye hazırlanan Redmond merkezli yazılım devi Microsoft, aynı zamanda Windows Insider programı çerçevesinde Windows 10 testlerine de devam ediyor. Microsoft, genel olarak hata düzeltmeleri üzerine yoğunlaşan Windows 10 Insider Preview Yapı 14955sürümünü Windows Insider fast ring pc, tablet ve akıllı telefon kullanıcıları için kullanıma sundu.

Windows 10 ve Windows 10 Mobile Yapı 14955 sürümü ile gelen yenilikler arasında yapılan açıklamaya en önemli yenilik Outlook mail uygulamasında olacak. Outlook mail uygulaması artık bildirimler üzerinden hızlı eylemler özelliğini destekliyor. Outlook mail uygulamasının bie başla yeniliği ise e-postaları artık yeni sayfada açma olanağı ve kullanıcı adı ile kişilerden bahsetme oldu.
Windows 10 Mobile Geliştirmeler:

Windows 10 Mobile cephesinde yapılan geliştirmeler arasında şunlar bulunuyor:


  • Bazı uygulamalarda Microsoft hesabı ile oturum açılmaması sorunu giderildi,
  • Bazı modellerin yeniden başlatma sırasında mavi ekran ya da Windows logosunda takılı kalmasına neden olan bir sorun giderildi,
  • Başlat ekranındaki bazı uygulama karolarında bildirim gözükmemesi sorunu giderildi,
  • Veri sınırı açılmasına rağmen gerekli bildirimin verilmemesine denen olan bir sorun giderildi,
  • Cortana ile hatırlatma oluştururken Saat veya Konum alanlarında klavye algılamama sorunu giderildi
Windows 10 PC Geliştirmeler:

Windows 10 pc ve tablet sürümü de Windows 10 Yapı 14955 sürümü ile önemli bazı geliştirmeler kazanıyor. Bunlar arasında Microsoft hesabı ile oturum açılmaması sorunun giderilmesi, Windows Ink geliştirmeleri, hassas touchpad için önemli geliştirmeler, Windows Anlatıcı (Narrator) için düzeltmeler, Trusted Platform Module yönetim kontrol paneli (TPM.msc) güncellemesi ve bir çok bağlantı hatasına neden olan sorunlar giderildi.

Microsoft, bugün Türkiye saati ile 17'de Windows 10 etkinliğinde düzenlemeye hazırlanıyor. Bu etkinlikte yeni Windows 10 cihazların yanı sıra Windows 10 Redstone 2 güncellemesi ile gelecek yeniliklerin de tanıtılması bekleniyor.