Yeni Macbook OLED Panelle Geliyor!

Apple tarafından önümüzdeki dönemlerde tanıtılması beklenen yeni MacBook Pro 2016 için sızıntılar gelmeye başladı.

MacBook Pro 2016 adı verilecek yeni bilgisayar modeli ile piyasaya iddialı bir giriş yapmak isteyen Apple pek çok yeni özelliğe de bilgisayarın yeni versiyonunda yer vermiş durumda. Yeni modelde en çok dikkat çeken özellik OLED Touch olarak adlandırılan bölüm olurken dokunmatik bir alan olarak düzenlenecek bu OLED touch sahnesinde klavyenin yanısıra ek bir kontrol imkanı sağlanacak.
Klavyenin Üzerinde Yer Alacak
Hazırlanan bu bölümün klavyenin hemen üst tarafında yer alacağı belirtilirken bu bölüm sayesinde parmak izi sensörü gibi pek çok özelliğin kullanılmasını mümkün hale gelecek. Bu durum kullanıcıların güvenlik ve Apple Pay gibi ödeme sistemlerini de kullanmasını sağlayacak. Bu açıdan yeni bilgisayar modeli ile birlikte sunulacak tüm bu imkanlar bugüne kadar piyasaya sunulan en iyi cihazın üretilmesini sağlayacak.
Aynı zamanda kullanıcıların işlerini tek bir cihaz üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirilmesine imkan da sağlanacak. 27 Ekim tarihinde yapılacağı açıklanan tanıtımlar için geri sayıma başlanırken özellikle bu akşam gerçekleştirilecek etkinlik ile birlikte yeni MacBook Pro hakkında çok daha fazla bilgiye sahip olabileceğiniz. Özellikle Microsoft tarafından geliştirilen yeni bilgisayar modellerine karşı Apple'ın çok daha güçlü bir cihazla yanıt vermesi beklenirken yapılacak tanıtım ile birlikte Microsoft ile Appel arasındaki rekabetin de hangi boyuta ulaşacağı görülecek.