Google, Pixel Üretiminde iPhone'dan Mı Esinlendi?

Google Pixel ile iPhone modelleri arasında son dönemlerde tatlı bir rekabet yaşanırken hazırlanan yeni bir video dünya genelinde büyük bir ilgi çekti.

Google Pixel telefonların tanıtılmasının ardından özellikle telefonların iPhone ile benzetilmesi farklı tartışmaların yaşanmasına yol açmıştı. Üstelik iPhone modellerini sevenler vermişler ile Google Pixel’i tercih eden kişiler ciddi anlamda birbirinden ayrılırken tarafların birbirlerine karşı ince göndermeleri de sosyal medyada sık sık görülmüştü. son olarak hazırlanan bir video ise bu konuda oldukça farklı bir dönem başlattı.
Son Video Patladı!
Videoda Google Pixel’in iPhone modellerinden esinlenildiği ve tasarım açısından da benzetilerek üretildiği belirtildi. Üstelik hazırlanan video ciddi bir ilgi görmüş durumda.
Apple severler tarafından hazırlanan bu video Google için ciddi bir eleştiri getiriyor. Öyle ki geliştiricilerin başlangıçta iPhone kullandığı ve yeni bir telefon üretme fikrinin ortaya çıkmasının ardından iPhone 7 üzerinde yaptıkları değişiklikler ile birlikte Google Pixel modellerine ulaştığı anlatılıyor. Pek çok kişinin gerçek sandığı bu hikaye, pek çok haber sitesinde de iPhone modellerinden benzetilerek Pixel modellerinin yaratıldığı şeklinde haberlerin yayınlanmasına neden oldu.