Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge'ye Güncelleme Geldi

Samsung'un şu anda piyasadaki en önemli modellerinden olan Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge için güncellemenin yapıldığı duyuruldu.

Özellikle Galaxy Note 7 versiyonlarının geri çekilmesiyle birlikte piyasada sadece S7 amiral gemi serisi ile kalan Samsung, bu cihazlar için ekstra bir mesai harcıyor. S7 kullanıcılarının herhangi bir sorun yaşamaması ve cihazların pazardan daha fazla pay alabilmesi adına önemli güncellemeleri yapmayı ihmal etmeyen Samsung, yaptığı son açıklamada yeni bir güncellemenin daha sunulduğunu belirtti.
Yeni Güncelleme Geldi
Sunulan güncellemenin 162 MB büyüklüğünde olduğu belirtilirken açıklamalarda güncelleme ile birlikte gelen yenilikler hakkında da bilgiler paylaşıldı. Güncelleme ile birlikte cihazdaki pek çok kararlılık geliştirmesinin yapılarak hataların düzeltildiği belirtilirken, yeni geliştirilmiş özellikler de sisteme eklenmiş durumda.
Üstelik performans açısından da pek çok iyileştirmenin güncelleme ile birlikte kullanıcılara sunulduğu belirtildi. Kullanıcıların yeni sunulacak güncellemeyi alması istenirken güncellemeyi almak isteyen kişilerin cihazlarının ayarlar bölümüne giriş yapması gerekir. Cihaz hakkında seçeneği üzerinden güncellemeleri manuel indir seçeneği ile güncellemenin indirilmesi mümkün.
Yapılacak güncellemeyle birlikte telefonda yeni bir sürüm kullanılmaya başlanacak. Güncellemeyi alan kullanıcılar tarafından yapılan değerlendirmelerde ise güncellemenin ciddi bir fark yaratmadığı fakat performans anlamında oldukça iyi bir optimizasyonun gerçekleştirildiği söyleniyor. Bu bakımdan yeni güncelleme ile birlikte telefonlarda özellikle performans sorunu yaşayan kişilerin bu sorunlarından kurtulması mümkün olacak.