Apple Mac Pro'da Göze Çarpan Detaylar

Dün akşam yapılan tanıtımlar ile birlikte Apple Mac Pro modeli resmiyet kazanırken yeni cihazda pek çok farklı özellik göze çarpıyor. İşte tanıtım sonrasında göze çarpan ilk detaylar.

2016 yılının son aylarında yapılan tanıtım ile birlikte MacBook Pro modellerini piyasaya sunulurken cihaz hakkında bugüne kadar pek çok farklı iddialar gündemde yer almıştı. Yapılan tanıtım ile birlikte sorunsuz bir şekilde kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde olduğu görülen MacBook Pro üstelik önemli özelliklerle birlikte geldi.Özellikle cihaz üzerinden ödeme yapılabilmesi adına Apple Pay desteği alan cihaz, bu özelliği ile dikkatleri üzerine çekti.
Daha İnce Ve Daha Hafif
Daha ince ve hafif bir şekilde üretilen cihazda yüzde 17’lere varan bir incelik elde edilmiş. Cihazların ağırlığında da yine 226 gram gibi bir avantaj mevcut.
Ekran boyutlarında herhangi bir değişiklik olmazken performans anlamında önemli geliştirmeler yapılmış. Bu bakımdan yeni modellerde performans çok daha üstün seviyede olacak. Yeni bilgisayarların performansının yanı sıra klavyesinde yapılan değişiklikler de kişilerin daha pratik bir kullanım elde etmesini sağlayacak.
Tüm bu özellikleri ile pek çok kişinin seveceği şekilde piyasaya sunulacak bilgisayar yüksek satış rakamlarını ulaşabilecek durumda fakat cihaz için en büyük handikap satış fiyatlarının 5999 TL’den başlaması. 5 farklı versiyonun olduğu yeni modellerde sadece iki renk seçeneği bulunuyor.