Samsung Galaxy A3 (2017) Sertifika Sürecinde

Samsung Galaxy A3 (2017) modeli için Samsung tarafından çalışmaların yapıldığı daha önce bilinirken, telefon için bir sertifikanın daha alındığı öğrenildi.

Samsung’un A serisini güçlendireceği Samsung Galaxy A3 (2017) modeli için giderek sona geliniyor. Bugüne kadar pek çok farklı test sürecinden geçen ve sertifika alan cihaz için yeni bir gelişme daha gündeme gelirken, cihaz için bu sefer Bluetooth onayı yapıldı. İlk olarak Zauba’da görülen Samsung Galaxy A3 (2017) için yeni bilgiler Bluetooth Special Interest Group (SIG) cephesinden geldi.
Firma tarafından yapılan çalışmalarda cihazın teknik özellikleri ile ilgili hiçbir detay yer almadı. Fakat daha önce yapılan sızdırmalar sonucunda telefonda yer alan teknik özelliklerin büyük bir bölümü biliniyor.
Samsung Galaxy A3 (2017) Teknik Özellikleri
Önceki sızdırmalar doğrultusunda cihazda 4.7 inç büyüklüğünde bir ekran kullanılacak. 720p desteği sunacak ekran, 2 GB RAM ve 1.5GHz gücündeki bir şilemci ile desteklenecek. Fakat işlemcinin marka, modeli hakkında henüz detaya ulaşılamadı. Samsung’un bu konuda yine Qualcomm tercih etmesi bekleniyor.
Kamera noktasında ise 12/8 MP’lik seçimler yapılmış durumda. Bu açıdan kameranın da yüksek bir kalite sunacağını söylemek mümkün. İşletim sisteminde ise Android 6.0.1 Marshmallow kullanılmış durumda. Cihaz için kısıtlı bilgilere ulaşılsa da Samsung Galaxy A3 (2017) özellikle 2017 yılı için düşük özelliklerde kalabilir.