Windows 10 Creators Update Neler Getirecek?

Ekim ayı içerisinde tanıtılan ve ardından 2017 yılında sunulacağı belirtilen Windows 10 güncellemesi hakkında detaylar giderek netleşiyor

Microsoft tarafından 26 Ekim tarihinde düzenlenen özel bir etkinlikte Windows 10 için yapılacak yenilikler hakkında bilgiler paylaşıldı Windows 10 için geliştirilecek yeni özelliklerin sisteme ekleneceği görülürken özellikle sanal gerçeklik alanında cazip seçenekler yaratılacak.
Windows 10 Creators Update olarak adlandırılan yeni güncelleme için 2017 yılı işaret edilse de net olarak bir tarih paylaşılmış değil.bu bakımdan yeni güncelleme için şu anda sadece 2017 yılında geleceğini biliyoruz. Yeni güncelleme ile birlikte Windows daha kişiselleştirilebilir bir yapıda olacak. Bu doğrultuda uzun zamandan beri konuşulan ve gündemde yer alan 3D Paint gibi özellikler de yeni güncelleme ile sunulacak.
Neler Yeni?
Windows 10 Creators Update ile birlikte gelecek yenilikler kuşkusuz 3D paint ile sınırlı değil. Bunun yanında kullanıcı deneyimini daha da arttırması adına pek çok yeni araç ve geliştirilmiş uygulamalar da sunulacak. Yeni sistem için en büyük yenilik ise Windows Holographic Shell desteği olacak.
Windows Holographic Shell ile birlikte sanal gerçeklik konusunda büyük bir adıma atılacak. Bu konuda Windows 10 üzerinden de destek alınacak olması durumun en cazip noktalarından birisi.
Gece Modu Geliyor!
Windows 10 Creators Update ile birlikte gece moduna benzer bir özelik de eklenecek. Bu özellik mavi ışık azaltma olarak bilinirken, karanlık ortamlarda da Windows kullanımı rahat olacak.