Geliştiriciler bundan böyle App Store için promosyon amaçlı oluşturdukları kodlarını dağıtarak uygulama ve uygulama içi satın almalar sunabilecekler. Tabii ki bazı kısıtlamalarla.


Apple, geliştiriciler tarafından uzun zamandır beklenilen müjdeli haberini sonunda Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz. Bundan böyle geliştiriciler uygulama içi satın almalar için promo kodları sunabilecekler. Öte yandan Apple yine belirli kriterlere sahip.Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz
Promo kodları nasıl kullanılacak?

Geliştiriciler, her bir uygulama içi satın alma öğesi için en fazla 100 adetpromo kodu verebilecekler. Her 6 ayda bir, her bir uygulama içinse 1000 kodluk limit konulmuş durumda.
Apple daha önce geliştiriciler ücretli uygulamalar için promo kodu dağıtmasına izin verirken, bu kodların uygulama içi satın almalarda dağıtılmasının kolay bir yolu sağlanmıyordu.Yeni hamleyle birlikte geliştiriciler, örneğin inceleme ve test yapanlar ile medya üyelerine bir Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiza ücretsiz olarak erişebilecekleri kodlar göndermenin yanında oyun içi öğelere de ücretsiz olarak erişebilecekleri kodlar sağlayabilecekler. Bu sayede incelemelerin çok daha detaylı yapılması sağlanacak.
Promo kodlarının kullanımında da kısıtlamalar bulunuyor. Bir promo kodu ile App Store üzerinden uygulama indirenlerin oy vermesi veya yorum yazması mümkün olmayacak. iOS cihazıyla promo kodu kullanacakların App Store uygulamasını açması ve Öne Çıkanlar altındaki Kodu Kullanseçeneğini kullanması yeterli olacak.
Promo kodlarının oluşturulması ve geçerliliği

Yönetici, uygulama yöneticisi veya pazarlamacı rolündeki yetkililerin, Özellikler bölümü altındaki Uygulamalarım bölümünden oluşturabilecekleri promo kodları 28 gün süreyle geçerli olabilecek.