MacBook Mu Surface Mi?

Apple bilgisayar sektöründe Microsoft ile rekabet içerisine girerken şu anda en çok merak edilen soru bu yarışta kimin galip geleceği.

Apple tarafından piyasaya yeni modeller sunulurken Microsoft bu konuda boş durmamış ve yeni modellerini tanıtılmıştı. MacBook Pro ve Surface arasında yaşanan rekabet özellikle önümüzdeki aylarda kullanıcıların yapacağı tercihler yarıştaki durumu belirleyecek. Konuyla ilgili pek çok farklı internet portalında tartışmalar yapılırken yıllardan beri MacBook kullanan ve Apple seven kişilerin bu alışkanlığından kolay kolay vazgeçmeyeceği göründü.
Microsoft Kafaları Karıştırıyor!
Buna karşın farklı özellikleri ve tasarımcıları yönelik geliştirdiği araçları ile dikkatleri üzerine çeken Microsoft ne kadar iddalı olduğunu da gösterdi. İki cihaz için de özel tanıtım videoları resmi YouTube hesapları üzerinden paylaşılırken bu paylaşılan videolara olan ilgi yarış için önemli bir veri sunuyor. Öyle ki Apple tarafından paylaşılan video 3 milyon izlenme sayısına ulaştı. Fakat bu rakam Microsoft’a göre geride kaldı. Microsoft tarafından paylaşılan video şu anda 8 milyon rakamını aşmış durumda. Bu bakımdan şu anda ibre daha çok Microsoft’tan yana. Microsoft’un bu konudaki en önemli avantajlarından bir tanesi ise piyasaya yeni bir ürün sunması ve oldukça iddialı bir şekilde giriş yapabilmesi. Zira MacBook serisiyle yıllardan beri sektörde var olan Apple, küçük değişiklikler ile her yeni versiyon destekliyor.
Tasarım ve düzenleme anlamında dokunmatik ekranı ile farklı bir cihazı sunmayı başaran Microsoft mobilde yaşadığı başarısızlığı bilgisayar sektöründe telafi etmek istiyor. Yapılan üretimlerde oldukça başarılı ve farklı bir tasarımı olan bilgisayar sunulurken önümüzdeki dönemlerde yapılacak satış işlemlerinin ardından yarıştaki ilk durum görülebilecek.