ZTE Axon 7 Mini'de Neler Var?

ZTE tarafından tanıtımı gerçekleştirilen ve piyasaya sunulan ZTE Axon 7 Mini modelleri için incelemeler yapılmaya başlandı.

ZTE’nin yeni telefon modellerinden bir tanesi olan ZTE Axon 7 Mini modeli farklı özellikleri ve küçük yapısı ile dikkat çekerken telefon için çeşitli incelemeler yapılıyor. Telefon için en çok dikkat çeken noktalardan bir tanesi ekran gövde oranında iyi bir oranın yakalanmış olması.
ZTE Axon 7 Mini Teknik Özellikleri Neler?
5. 2 inçlik bir ekranı olan telefonun ekran gövde oranı yüzde 71.2. Bu bakımdan telefonun kullanımı konusunda kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlanmış durumda. 150 gram ağırlığındaki telefon Qualcomm'un Snapdragon işlemciler ile güçlendirilmiş. Snapdragon 617 modelinin bulunduğu telefonda grafik birimi Adreno 405. Üstelik 3 GB RAM gibi yüksek RAM’in kullanılması da performans açısından yaşanacak sorunları da minimuma indirmiş.
Telefonun depolama alanında ise 32 GB gibi bir seçenek sunuluyor. Kamerasına geçildiğinde ise 8 megapiksel ön kamera ve 16 megapiksel arka kameranın olması da kamera konusunda oldukça tatmin edici sonuçlar sağlayacak. Üstelik özel bir ses sisteminin kullanılması da telefonda özellikle müzik dinlemek isteyen kişileri tatmin edecek gibi duruyor. 2705 kapasiteli bataryası her ne kadar zayıf gibi görünse de hızlı şarj desteği ile birlikte çok kısa süre içerisinde telefonu şarj edilmesi mümkün.