WhatsApp'a Görüntülü Konuşma Geldi

WhatsApp için görüntülü konuşma özelliği uzun zamandan beri beklenirken yapılan son açıklamalarda artık görüntülü aramanın yapılabileceği belirtildi.

WhatsApp milyonlarca kullanıcı sayısına ulaştığı gibi tüm kullanıcıların farklı beklentilerinin karşılanabilmesi adına da sürekli yeni güncellemeler yapılıyor. WhatsApp için en büyük beklenti görüntülü konuşma özelliğinin uygulamaya eklenmesiydi. Bu bakımdan uzun zamandan beri kullanılan WhatsApp için geliştirmenin yapılmasını beklerken yapılan resmi açıklamalarda artık görüntülü arama özelliğinden yararlanılabileceği belirtildi.
WhatsApp Görüntülü Konuşma Güncellemesi Artık İndirilebilir!
WhatsApp için geliştirilen görüntülü arama özelliği sayesinde artık kullanıcılar sadece sesli arama değil görüntülü arama da yapabilecek. İlgili özellikten yararlanmak isteyen kişilerin WhatsApp'ın yeni versiyonunu telefonlarına indirmesi ya da mevcut uygulamanın yeni versiyonuna güncellenmesi gerekiyor. Uygulamanın yeni versiyonunu indirmek yada güncellemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. WhatsApp için yapılacak güncellemenin ardından görüntülü konuşma özelliği tüm telefonlarda aktif bir hale gelecek.
WhatsApp'ın son sürümüne sahip olan kullanıcılar uygulamaları üzerinden görüntülü konuşma yapmaya başlayabilecek.
WhatsApp Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?
Görüşme listenizde kimle görüşme yapmak istiyorsanız o kişinin sohbet penceresini açarak görüntülü konuşmayı başlatabilirsiniz. Bunun için yukarıda yer alan menüden telefon ikonuna tıklamanız yeterli.

Ardından ekranda yukarıda görüldüğü gibi iki farklı bir seçenek yer alır. Bu ekranda sesli ya da video görüşme için seçim yapmanız istenir. Görüntülü konuşma yapmak isteyen kişi video araması yapmasıyla birlikte video görüntülü konuşma başlatılabilir.
Kullanıcıların ilgili özellikten yararlanabilmesi adına görüntülü arama seçeneğini takip etmesi yeterlidir. Uzun zamandan beri Beta versiyonlarında denenen bu özellik kullanıcılara yeni güncellemeyle birlikte sunulmaya başlandı. Bu bakımdan önümüzdeki dönemlerde WhatsApp aracılığıyla görüntülü konuşma döneminin de başlaması bekleniyor