Galaxy S6 Ve S7'de Klavye Hatası Başladı!

Samsung'un amiral gemilerinden olan Galaxy S6 ve Galaxy S7 için oldukça ilginç bir hata gündeme geldi. İşte yeni telefon modellerinde yaşanan son gelişmeler.

Samsung piyasaya sunduğu S serisi ile yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başarırken özellikle son 2 yıl içerisinde piyasaya sunulan Galaxy S6 ve Galaxy S7 modellerinde çeşitli sorunların yaşamaya başladığı belirtildi.
Samsung Klavye Uygulamasında Yazı Yazılmıyor!
Özellikle Samsung klavye uygulamasında yaşanan sorun yazı yazarken kullanıcıların işlem yapmasını oldukça zorlaştırıyor. Konuyla ilgili pek çok farklı şikayet sosyal medya ve şikayet sitelerinde yer alırken kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcının bu hata ile karşı karşıya olduğu görüldü. Üstelik yapılan açıklamalarda Samsung'un destek hattı ile yapılan görüşmelerden de herhangi bir sonuç alınamadığı ve Samsung'un cihazda kullanılan klavyesinin hatalı olduğu belirtildi. Kullanıcıların Galaxy S6 ve Galaxy S7 cihazlarında yaşanan sorunlar için şu anda herhangi bir çözümü bulunmazken alternatif klavye uygulamalarının kullanılması isteniyor. Bu konuda en çok ön plana çıkan uygulama ise Google.
Google Keyboard Kullanın
Google tarafından hazırlanan Google Keyboard ile kullanıcılar Samsung klavyesinde yaşanan hataları yaşamaktan kurtulabilir.
Şikayetler Fazla
Konu ile ilgili şikayetler oldukça fazla olurken bugüne kadar Samsung cephesinden herhangi bir açıklamanın yapılmaması dikkat çekti. Öyle ki pek çok farklı ve popüler sosyal medya sitelerinde Samsung’a yönelik bu hatalar nedeniyle ağır eleştiriler yapılırken marka şu an için sessizliğini korumaya devam ediyor.