Samsung Galaxy A5 2017'de Sona doğru

Samsung tarafından Galaxy A5 2017 adı verilen yeni göre telefonunun piyasaya sunulacağı öğrenilirken telefon için yine sertifikasyon süreçleri yürütülüyor.

Galaxy A serisinin daha da iyileştirilmesi ve pazarda güçlü hale gelmesi adına Galaxy A5 2017 modeli üzerinde çalışmalarını sürdüren Samsung çok kısa bir süre sonra bu telefonu resmen piyasaya sunacak.
Sertifika İşlemleri Yapılıyor
Konuyla ilgili elde edilen bilgilerde Bluetooth ve Wi-Fi gibi sertifikasyon işlemlerinin yapıldığı öğrenilirken bu işlemlerin ardından telefonun tüm hazırlıkları da tamamlanmış olacak. Bu bakımdan 2017 yılı öncesinde telefonun resmen piyasaya sunulması bekleniyor.
Galaxy A5 Teknik Özellikleri Neler?
Telefon ile ilgili bugüne kadar yapılan sızdırmalarda özellikle teknik detayları net bir şekilde belirtilirken paylaşılan bilgilere göre telefonda yer alacak özellikler şöyle;
5.2 inç ekran
Samsung Exynos 7880 yongaseti
3 GB RAMN
16 GB dahili depolama alanı
13 MP arka kamera
Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemi
Telefonun etiket fiyatı ile ilgili herhangi bir paylaşım bulunmuyor. Orta segmente yönelik üretilecek telefonun yine bu segmentteki benzer modeller ile yakın bir fiyata satılması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde Samsung tarafından yapılacak tanıtımların ardından telefonun tüm detaylarının açıklanması bekleniyor.